2021
II
14
niedz.
16:00

„Tylko kochaj” – walentynkowy koncert online duetu „Ludożercy z innej wsi”

Przed nami niezwykle miłe, muzyczne spotkanie z zespołem „Ludożercy z innej wsi”. Tworzy go duet: Malwina Paszek i Tomek Grdeń.

Zespół działa od 2013 roku. Pierwszy raz wystąpił podczas Dragon Folk Fest III w Poznaniu. Muzycy pochodzą z odrębnych środowisk. Malwina najbardziej związana jest z muzyką tradycyjną (Vidlunnia, Bedebede, Droryje), natomiast Tomek – ze środowiskiem kabaretowym. Tomek współpracował z Zenonem Laskowikiem. Jest laureatem Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. (2004). Natomiast jego solowa twórczość osadzona jest w swingu i piosenkach przedwojennych (www.grden.pl).

Ludożercy to połączenie dwóch światów, środowisk i co za tym idzie osobowości. W ich autorskich utworach spotykają się folk miejski, piosenka kabaretowa i muzyka cygańska (bałkańskich Cyganów, muzyka węgierska). Tradycja cygańska jest potraktowana idiomatycznie, muzycy nie aranżują ludowych melodii. Nawiązują do charakterystycznej melodyki, harmonii i rozwiązań formalnych. W ich piosenkach spotykają się instrumenty typowe dla wszystkich tych stylistyk jak kontrabas, czy akordeon, ale także te trochę zapomniane – stąd cytra, na której gra Malwina. Tomek Grdeń jest autorem tekstów.

Zapraszamy na transmisję online na naszym kanale YouTube.