2022
X
15
sob.
15:00

V Targi Senioralne – ,,Delektuj się zdrowiem”

V Pałacowe Targi Senioralne

15.października już po raz piąty w Pałacu Jankowice Seniorzy z naszej gminy będą mieli okazję zapoznać się z wszelkiego rodzaju aktywnościami oraz ofertą skierowaną specjalnie dla nich. Tegoroczne hasło przewodnie tego wydarzenia brzmi „Delektuj się zdrowiem”. Dlatego, aby w pełni rozsmakować się zdrowiem, zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

Podczas V edycji targów, poruszone zostaną przede wszystkim bardzo ważne kwestie związane ze zdrowiem oraz profilaktyką zdrowotną. Nie zabraknie krótkich prelekcji i spotkań z wystawcami oraz zaproszonymi gośćmi. Od godz. 15.00 do 18.00, Seniorzy będą mogli skorzystać m.in. z porad prozdrowotnych, kosmetycznych, dietetycznych, licznych degustacji oraz dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej, czy też zaczerpnąć wiedzy na tematy związane z poprawą jakości życia.

Podczas tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć oczywiście Stoisk Kół i Klubów z Gminy Tarnowo Podgórne. Imprezie towarzyszyć będzie również wystawa prac wykonanych podczas zajęć rękodzielniczych i ceramicznych w TCS.

Do udziału w wydarzeniu  zaprosiliśmy, także Joannę Szczyglewską z OPS w Tarnowie Podgórnym, która poprowadzi prelekcję dot. przeciwdziałania nadużyciom wobec osób starszych i omówi procedurę zakładania Niebieskiej Karty.

Gościem specjalnym V Targów Seniora w Pałacu Jankowice,  będzie Paweł Ludek, Szef Kuchni w „Restauracji Olenderskie Smaki” w Olandii. Pan Paweł, poprowadzi warsztaty kulinarne oraz z pewnością rozsmakuje wszystkich gości, dzięki niezwykłemu poczuciu smaku oraz umiejętności kreowania prawdziwych dzieł sztuki na talerzu.

Zaplanowanych zostało także wiele atrakcji dodatkowych. W dniu targów przed Pałacem staną specjalne busy , w których będzie można wziąć udział w bezpłatnych badaniach lekarskich, w tym, mammografii  i cytologii.

Dla naszych Seniorów wystąpi duet wokalno-instrumentalny Marta Nowak i Piotr Kubiak.Marta Nowak – na scenie od najmłodszych lat. Często towarzyszy popularnym artystom jako tzw. wokal wspierający, z wykształcenia jest aktorką scen muzycznych. Piotr Kubiak – pianista, współpracuje z wieloma polskimi artystami. W Pałacu Jankowice gościł już jako akompaniator Roberta Rozmusa w programie „Chwytaj dzień”. W repertuarze polskie przeboje m.in. Kasztany, Byłam Różą, Niech żyje bal, Dziś prawdziwych Cyganów, Małgośka, Konik na biegunach. Dużo radosnej muzyki i okazji do wspólnego śpiewania.

Dla zwiedzających przewidziano także upominki i nagrody.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Wydarzenie będzie, miało charakter międzypokoleniowy dlatego, zapraszamy seniorów wraz z rodzinami, bowiem na każdego z odwiedzających czeka mnóstwo fascynujących atrakcji.

Zapraszamy do polubienia wydarzenia na facebooku oraz do odwiedzania strony internetowej www.palacjankowice.pl, gdzie na bieżąco udostępniane będą aktualności dotyczące targów. Tu też znajdziecie wszelkie nowości dotyczące wystawców i szczegóły programu towarzyszącego.