2024
VI
29
sob.
15:00

VI Bal Seniora w Pałacu Jankowice

Dworski Bal Seniora w Pałacu Jankowice

Zacni Seniorzy z Gminy Tarnowo Podgórne, z należnym szacunkiem pragniemy wszem i wobec obwieścić te radosne dla nas wieści. W dniu 29.czerwca, w roku Pańskim 2024 o godz.15.00, odbędzie się w parku przy Pałacu Jankowice dostojny „Dworski Bal”. Jest to V już Bal Seniora, który organizowany jest przez Radę Seniorów Gminy Tarnowo Podgórne oraz Pałac Jankowice. Bal odbywa się oczywiście pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy, Czcigodnego Tadeusza Czajki, i stanowi stały punkt kulturalnego kalendarza w naszej gminie.

Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy, mianowicie „Dworskiego Balu”, jest refleksja nad dawnych dziejów dworskiego życia, gdzie elegancja, gracja oraz splendor były na porządku dziennym. Jest to również hołd złożony tradycji i historii, które wciąż owocują w naszych sercach i harmonijnie wpisują się w atmosferę Pałacu Jankowice. Wobec tego gorąco zachęcamy, abyście przywdziali gustowne stroje z różnych epok dworskich, które z całą pewnością podkreślą Waszą wykwintną stylizację i szlachetność, tworząc niezapomniany klimat dawnej świetności.

Inspiracja stylem dworskim otwiera przed Wami szerokie pole możliwości. Warto rozważyć stroje reprezentujące różne warstwy społeczne z minionych epok, jak Hrabiny, Baronowe, Markizy, Księżne czy też Mieszczanki. Nie można też pominąć możliwości ożywienia postaci historycznych, takich jak Królowe, Królowie, Marszałkowie czy Damy Dworu. Istnieje także możliwość wyboru przebrań nawiązujących do różnych zajęć i funkcji pełnionych na dworze, takich jak Strażnicy, Kucharki, Guwernantki, Pokojówki, Ochmistrzowie, Palacze, Praczki, Giermkowie czy Muszkieterowie. Być może pojawi się nawet jakiś dawny rycerz w zbroi i pelerynie. A może przybędzie ktoś z brytyjskiego tronu. Dwór to także ludzie odpowiadający za stajnie, kuchnie, łaźnie czy łowy, palacze, sprzątaczki czy praczki. Nie brakowało na nim również rycerzy, kapelanów, kaznodziei, malarzy, pisarzy, sekretarzy, prawników, krawców, medyków, aptekarzy czy muzyków.

Bal rozpocznie się tradycyjnie już polonezem, który jest ukochanym tańcem wielu seniorów. Następnie goście będą mieli okazję wziąć udział w konkursie na najlepsze przebranie, gdzie zaprezentują swoją kreatywność i umiejętność wyrażania siebie poprzez unikalne stroje.

Niech więc będzie wiadome, że Jankowicki park rozbrzmiewać będzie życiem, kiedy Seniorzy wezmą udział w różnorodnych konkursach, występach, pokazach i tańcach, które zostaną uświetnione akompaniamentem DJ-a. Uczestnicy będą mogli podziwiać również występy Chóru UTW oraz Chóru Canticum Oratio, które swoimi wspaniałymi głosami napełnią przestrzeń wyjątkową atmosferą. Nie zabraknie także tanecznych popisów Seniorów z TCS Pałacu Jankowice, którzy udowodnią, że wiek nie stanowi przeszkody w pełnym wigorze i wdzięku tańcu.

Nie tylko uczestników Klubów i Kół Seniora, lecz także wszystkich szanownych Seniorów z Gminy Tarnowo Podgórne gorąco zapraszamy na ten wspaniały bal. Zapisy trwają do 31.05.2024 roku. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Kołach i Klubach Seniora, bądź pod numerem telefonu 500 620 983.

Niech więc żaden z Wszelkich, szlachetnych Seniorów nie opuści tego wyjątkowego balu, co obiecuje nie tylko doskonałą zabawę, lecz także niezapomniane wspomnienia. Bal Seniora jest bowiem chwilą, kiedy możecie utwierdzić się w przekonaniu, że lata nie mają mocy, by skrępować Waszą radość i animusz. Ta celebracja jest świetną sposobnością, by odetchnąć od rutyny, wyjść zza murów swych domostw i rozkoszować się letnim blaskiem oraz wesołą swawolą.