2023
I
22
niedz.
15:00

Warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków dla Seniorów ( ODWOŁANE )

Warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków dla Seniorów

Warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych to czas, w którym można wrócić do korzeni i na chwilę się zatrzymać. Kolejne już spotkanie w Pałacu Jankowice ze „Stowarzyszeniem Dziewczyny w Naturze”, odczarowuje temat pielęgnacji naturalnej, a argumenty o „czasochłonnym procesie” i „skomplikowanych recepturach” odejdą  w niepamięć. Z okazji Dnia Babci i Dziadka, 22 stycznia o godz. 15.00, zapraszamy serdecznie seniorów z Gminy Tarnowo Podgórne na warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków. Warsztaty przeplatane będą merytoryczną wiedzą i ciekawostkami oraz praktycznymi zajęciami. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się o zasadach łączenia surowców, zaletach konkretnych składników i sposobach ich wykorzystania na co dzień, a na warsztat tym razem pójdzie kwiat nagietka. W ramach spotkania każda uczestniczka i każdy uczestnik wykonają własny ekokosmetyk — luksusowy krem do dłoni z naparem z nagietka, masłem shea i lanoliną.

Nagietek to kwiat, który zachwyca swoimi właściwościami leczniczymi. Stosowany jest w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Przygotowany własnoręcznie pachnący krem do rąk, pełen mocarnych składników odżywi wrażliwe dłonie, pomoże też ukoić i zmiękczyć skórę, a co za tym idzie, opóźni proces starzenia się skóry.

Przygotowanie własnoręcznie wykonanego kosmetyku bez dodatków konserwantów czy sztucznych substancji wydawałoby się, że może być jakąś wyższą szkołą jazdy i czymś trudnym. Nic bardziej mylnego: jeśli umiecie ukręcić majonez, umiecie ukręcić też krem! Jeśli nie potraficie ukręcić majonezu – cóż, najwyższy czas się nauczyć!:) Mamy nadzieję, że uzyskana wiedza ośmieli uczestniczki warsztatów do dalszego własnoręcznego tworzenia kosmetyków. Jest to też świetny patent na zrobienie sobie samemu, idealnego prezentu z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Warsztaty odbędą się 22 stycznia  o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Pałacu Jankowice.

Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek na wydarzenie od 16.stycznia 2023 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl