2023
II
05
niedz.
15:00

Warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków

Warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków

Warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych to czas, w którym można wrócić do korzeni i na chwilę się zatrzymać. Kolejne już spotkanie w Pałacu Jankowice ze „Stowarzyszeniem Dziewczyny w Naturze”, odczarowuje temat pielęgnacji naturalnej, a argumenty o „czasochłonnym procesie” i „skomplikowanych recepturach” odejdą  w niepamięć. Zapraszamy serdecznie mieszkańców z Gminy Tarnowo Podgórne na warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków. Warsztaty przeplatane będą merytoryczną wiedzą i ciekawostkami oraz praktycznymi zajęciami. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się o zasadach łączenia surowców, zaletach konkretnych składników i sposobach ich wykorzystania na co dzień, a na warsztat tym razem pójdzie kwiat nagietka. W ramach spotkania każda uczestniczka i każdy uczestnik wykonają własny ekokosmetyk — luksusowy krem do dłoni z naparem z nagietka, masłem shea i lanoliną.

Nagietek to kwiat, który zachwyca swoimi właściwościami leczniczymi. Stosowany jest w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Przygotowany własnoręcznie pachnący krem do rąk, pełen mocarnych składników odżywi wrażliwe dłonie, pomoże też ukoić i zmiękczyć skórę, a co za tym idzie, opóźni proces starzenia się skóry.

Przygotowanie własnoręcznie wykonanego kosmetyku bez dodatków konserwantów czy sztucznych substancji wydawałoby się, że może być jakąś wyższą szkołą jazdy i czymś trudnym. Nic bardziej mylnego: jeśli umiecie ukręcić majonez, umiecie ukręcić też krem! Jeśli nie potraficie ukręcić majonezu – cóż, najwyższy czas się nauczyć!:) Mamy nadzieję, że uzyskana wiedza ośmieli uczestników warsztatów do dalszego własnoręcznego tworzenia kosmetyków. Jest to też świetny patent na zrobienie sobie samemu, idealnego prezentu.

Warsztaty odbędą się 05 lutego  o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Pałacu Jankowice.