2020
IX
12
sob.
10:00

Wystawa online Julity Molskiej

12 września punktualnie o 12:00 odbędzie się wernisaż online prac Julity Molskiej, pochodzącej z Ceradza Kościelnego.

–> https://youtu.be/FcavUQ1HrHg <–

Poza możliwością obejrzenia wystawy na szklanym ekranie, będzie można to zrobić również na żywo, w obrębie pałacu. Rozglądajcie się uważnie! 😊


Julita Molska – absolwentka studiów magisterskich na kierunku Historii Sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Université de Bourgogne w Dijon. Stażystka w Muzeach Kapitolińskich w Rzymie i w Ministerstwie Kultury Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Biznes Międzynarodowy.

Artystka z zamiłowania, projektantka mody slow, poliglotka, wielbicielka muzyki Chopina, kultury śródziemnomorskiej i sztuki antycznej Rzymu.

Autorka bloga w języku włoskim o Palmie Bucarelli, legendarnej dyrektorce Narodowego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Rzymie.

Dzieli swój czas między pracą zawodową w Barcelonie i działalnością artystyczną. Prezentowane prace są wykonane węglem i suchą pastelą na papierze. Tematyka obrazów obejmuje studium postaci ludzkiej i martwą naturę. Charakterystycznym elementem są klasyczne formy, niedopowiedzenia i cięcia kompozycyjne oraz gra światłocieni, które wprowadzają do prac wspaniałą przestrzeń.