2022
V
22
niedz.
17:00

Koncert Gabrieli Kurzac – Laureatki nagrody specjalnej OFP 2021

Wiosenny Koncert Gabrieli Kurzac – Laureatki nagrody specjalnej OFP 2021
Gabriela Kurzac to wokalistka o anielskim głosie, która podczas festiwalowej rywalizacji, w pierwszej edycji OFP wykonała utwór „Chciałem być” z repertuaru Krzysztofa Krawczyka i zdobyła wyróżnienie.
Gabriela Kurzac zachwyciła nie tylko festiwalową publiczność ale i dyrektor Pałacu Jankowice, która przyznała jej nagrodę specjalną I edycji OFP Tarnowo Podgórne 2021.
Wszystkich fanów artystki zapraszamy do Pałacu Jankowice już 22. maja o godz. 17.00 na jazzujący i kameralny koncert, w którym obok znanych polskich piosenek z repertuaru między innymi Krystyny Prońko, Czesława Niemena czy Natalii Kukulskiej znajdą się również piosenki jazzowe i musicalowe.
Laureatce nagrody specjalnej będzie towarzyszył na fortepianie Marek Tutko.
Gabriela Kurzac studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Joanny Żółkoś – Zagdańskiej. Gra na skrzypcach, fortepianie, gitarze i perkusji. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatką festiwali i konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Uczestniczyła w programie telewizyjnym „The Voice Kids” oraz finale „Szansy na Sukces – OPOLE 2020”. W Warszawskim Teatrze Buffo grała rolę Wendy w musicalu „Piotruś Pan” w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy. W ramach koncertów Old Breakout upamiętniających obok Tadeusza Nalepy także twórczość Kubasińskiej, śpiewa utwory wykonywane w oryginale przez Mirę, udowadniając, że blues pięknie potrafi łączyć pokolenia. W wolnym czasie uwielbia czytać książki psychologiczne i kryminały.
Na to wyjątkowe, muzyczne spotkanie zapraszamy w niedzielę 22. maja o godz. 17.00.
*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 16. maja pod nr tel.: 61 10 10 400 (pon. – pt. w godz. 8.00 – 20.00 sob. – Nd. W godz. 12.00 -20.00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl