2020
IX
05
sob.

„Schować coś na wieczność” – wystawa online

Zapraszamy na wystawę „Schować coś na wieczność” zorganizowaną w Pałacu Jankowice we współpracy z V.A. Gallery Poland.

Twórcy:

Iwona Góraj / poezja – artystka interdyscyplinarna, która poza malarstwem, rysunkiem i tkaniną, zajmuje się również poezją. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Tkaniny Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, oraz Wydziału Malarstwa Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie mająca na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Danii, Francji, Belgii, Chinach, Kanadzie….. członkini Academie Internationale de Lutece w Paryżu, Fundacji TAYLOR i Sociéte Arts-Culture ASAC w Paryżu, Sociéte des Poètes Français, Poètes Sans Frontières L’ETRAVE, Academia Europea Arti w Palermo i Arts Sciences Lettres de Paris .Dorobek artystyczny Iwony Góraj jest niezwykle bogaty i ciągle poszerzany o nowe dokonania.

„Moja poezja bywa notatnikiem i szkicownikiem, zapisem wzruszeń. Powstaje przed obrazami, czasem równocześnie z nimi….”.


Sławomir Góraj / fotografia – absolwent Politechniki w Częstochowie, na co dzień związany z branżą budowlaną, dla którego największą życiową pasją jest fotografia. Przygodę z nią rozpoczął w wieku ośmiu lat, stając się szczęśliwym posiadaczem aparatu SMIENA 8. Dołączona do niego krótka instrukcja pozwoliła na zdobycie pierwszych szlifów w branży fotograficznej. Od tego momentu nie rozstaje się z aparatem fotograficznym, przy okazji dbając o podnoszenie swoich kwalifikacje – obecnie studiuje na Akademii Fotografii w Warszawie.

„…Fotografie komponuje pewnie, naturalnie, tematy traktuje z dużą różnorodnością. Naturę fotografuje dyskretnie, oddając napięcie, skupienie i elegancję……Ludzi fotografuje indywidualnie z pogłębioną psychologią, dyskretnie. Portrety są zróżnicowane formalnie w oryginalny sposób…” – historyk Sztuki Eugenia Śliwińska

Aktualności

Zobacz następny artykuł