2022
IX
01
czw.

Za nami OFP Tarnowo Podgórne 2022

Druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne za nami. W przepięknej scenerii przy Pałacu Jankowice zaprezentowało się 23 uczestników, którzy do Gminy Tarnowo Podgórne przyjechali z całej Polski. Skąd dokładnie? Uczestnicy przyjechali do nas z Ustronia, Grodźca, Kętrzyna, Budzynia, Rokietnicy, Wrocławia, Złotnik, Poznania, Świecia, Zbytkowa, Rudy Śląskiej, Gdyni, Gorzowa Wielkopolskiego, Warszawy, Stefanowa, Pułtuska, Białegostoku, Wąwolnicy, Zgierza, Kopanina, Nowej Soli i Jasła.

To festiwalowe święto na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Tarnowo Podgórne by wspólnie z mieszkańcami tworzyć tradycję spotkań z najpiękniejszymi utworami polskiej piosenki. W tym roku uczestnicy zaprezentowali wybrane utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, ale w zupełnie nowych aranżacjach, z którymi zapoznali się podczas piątkowych prób warsztatowych z udziałem pedagogów Katarzyny Stroińskiej – Sierant i Janusza Szroma.

Wokalistom przez trzy festiwalowe dni towarzyszył wyjątkowy zespół akompaniujący w składzie: Mariusz Smoliński – instrumenty klawiszowe, Bartosz Kucz – gitara basowa, Dawid Wirmański – perkusja.

W tym roku partnerem naszego festiwalu została marka Lidl Polska, która należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl. Jako marka odpowiedzialna społecznie chętnie wspiera inicjatywy charytatywne, mające na celu pomoc osobom potrzebującym oraz różnego rodzaju aktywności sportowe, promujące zdrowy tryb życia i zdrowe nawyki żywieniowe. Jest również zaangażowana w promocję kultury i sztuki.

Patronat nad tegoroczną edycją festiwalu objęła również Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego, która opiekuje się dorobkiem tego wybitnego wokalisty i multiinstrumentalisty oraz wspiera młode talenty. Warto wspomnieć o gościu specjalnym festiwalu. Na zaproszenie organizatorów do Pałacu Jankowice przyjechała Katarzyna Wodecka – córka artysty i prezes Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego.

Garść statystyk: Na zaproszenie do wzięcia udziału w festiwalu odpowiedziało 164 wokalistów z całej Polski. Komisja kwalifikacyjna przesłuchała wszystkie zgłoszone utwory i zakwalifikowała 25 wokalistów. Tegoroczne konkursowe zmagania wokalne dopełniały plastyczno-muzyczne warsztaty dla dzieci, które prowadziła Fundacja Mój Mount Everest. Uczestnicy samodzielnie tworzyli własne instrumenty, które później mieli okazję wykorzystać do wspólnego muzykowania.

Na zakończenie sobotnich zmagań na scenie wystąpiła Julia Mróz – zwyciężczyni OFP Tarnowo Podgórne 2021.

Komisja konkursowa w składzie Katarzyna Stroińska – Sierant, Ewa Gajewska-Kiepura oraz Janusz Szrom, zakwalifikowała do niedzielnego koncertu galowego dziesięciu laureatów, którzy zaprezentowali się na scenie plenerowej przed liczną publicznością. Magiczny wieczór zwieńczył recital Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

Poznajcie Laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne 2022!

GRAND PRIX – Paweł Kozicz

I miejsce – Karolina Kram-Chojnacka

II miejsce – Justyna Rainko

III miejsce – Gabriela Kurzac

Wyróżnienie – Szymon Piątkowski

Wyróżnienie – Zuzanna Glądys

Wyróżnienie – Paulina Mielniczek

Wyróżnienie – Aleksandra Pieczkowska

Wyróżnienie – Kamila Kiecoń

Wyróżnienie – Dawid Wojnarowicz

Wyróżnienie specjalne Dyrektora Pałacu Jankowice – Justyna Rainko

Wyróżnienie specjalne Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego – Kamila Kiecoń

 

Aktualności

Zobacz następny artykuł