2024
VI
15
sob.
18:00

„Letnie inspiracje” – IV Festiwal Muzyczny Duetomania

Już 15 czerwca o godz. 18.00  w Pałacu Jankowice odbędzie się koncert finałowy IV edycji Festiwalu Muzycznego Duetomania, podczas którego kunszt sztuki kameralnej przedstawią Karolina Mikołajczyk i Iwo Jedynecki. Prekursorzy w swojej dziedzinie, których interpretacje muzyki filmowej, klasycznej i współczesnej można było usłyszeć na 4 kontynentach świata.

Podczas finałowego koncertu Festiwalu Muzycznego Duetomania w Sali koncertowej pałacu usłyszymy utwory Antonio Vivaldiego, Ludwiga van Beethovena, George’a Gershwina.

Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki to jeden z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych zespołów kameralnych młodego pokolenia. Łamią wszelkie stereotypy odnośnie instrumentarium i wymykają się utartym schematom repertuarowym. Nagrodzeni Paszportem Polityki w kategorii „Muzyka poważna” za „wszechstronność i umiejętność poruszania się po różnych światach muzycznych; wirtuozerię, nieokiełznaną fantazję i pomysłowość w doborze oraz tworzeniu nowego repertuaru na nietypowy skład, jakim są skrzypce i akordeon”. Nominowani do nagrody Fryderyk za płytę „Błażewicz” w kategorii Album roku muzyka współczesna.

Koncert ten z pewnością zachwyci wszystkich melomanów, którzy kochają kameralną muzykę i cenią sobie doskonałą jakość wykonania. Organizatorem Festiwalu Duetomania jest Atelier Muzyki Kameralnej.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Duetomaniaków i nie tylko!

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od  10 czerwca 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl