2019
VIII
07
śr.

II Targi Senioralne w Pałacu Jankowice

Jesień życia – wiosną możliwości

To hasło zjednoczy 26 października 2019 w Pałacu Jankowice organizacje, instytucje Gminne, grupy nieformalne działające na rzecz Seniorów i realizujące inicjatywy międzypokoleniowe. Pałac Jankowice rozbłyśnie pełną paletą barw jesieni: ciepłych, energetycznych, inspirujących.

Chcemy się poznać, być razem, inspirować, budować sieci wsparcia, zaprezentować to co jest realizowane w naszej Gminie a także otworzyć się na nowe możliwości.

W Waszej miejscowości działa klub, czy koło Seniora ?  Co się tam dzieje? Jaka oferta jest dostępna w Pałacu Jankowice i Tarnowskim Centrum Senioralnym? Jaka jest sieć dostępnych aktywności realizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku? Jakie ulgi w Gminie są dostępne dla Seniorów? Gdzie szukać informacji? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź na przygotowanych stoiskach targowych.

W sali koncertowej Pałacu Jankowice od godziny 13.00 do godziny 16.00 nieprzerwanie będą czekać atrakcje:

13.00 – Uroczyste otwarcie targów i występ ZPiT Lusowiacy

13.30 – Wykład:  „Medycyna św. Hildegardy, barwy w sezonowej diecie – kolory zdrowia” – Barbara Batis

14.00 – Wykład: „Jak przygotować się by rozkwitnąć w jesieni życia” – lek. Wojciech Pieczkowski

14.30 – „Pokaz na czerwonym dywanie” – modne rękodzieło – Tarnowskie Centrum Senioralne i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnowie Podgórnym

15.00 – Wykład: „Barwy energii międzypokoleniowej – projekty i inicjatywy – działamy !” – Anna Łoszczyńska

15.30 – Koncert

Podczas Targów będą dostępne stoiska, otwarte tematyczne warsztaty, elementy doświadczalnej sali sensorycznej, fotele masujące, rozgrzewające w jesienną aurę lampy na podczerwień, kolorowe światłowody i zapachowe dyfuzory, kącik piękna – wizażystka i fotograf, oraz wystawa prac.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne do spędzenia z nami tego sobotniego popołudnia. Motywem przewodnim tegorocznych targów są energetyczne barwy jesieni, w wymiarze budujący, darzącym do  harmonijnego dobrostanu fizycznego i psychicznego.  Zachęcamy by Wasze stroje również były przepełnione barwami jesieni w odcieniach żółtego, czerwonego czy pomarańczowego.

Bądźcie z nami!

Targi zostały objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Tarnowo Podgórne – Tadeusza Czajki.


Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl, pod numerem telefonu: 61 10 10 402, oraz w pokoju nr 14 w Pałacu Jankowice.