OFP Tarnowo Podgórne

4 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne

Lista Osób zakwalifikowanych do IV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne

 1. Julia Wasielewska – Konin
 2. Kamila Lewicka – Poznań
 3. Mateusz Półrolniczak – Słupca
 4. Bartosz Witkowski – Warszawa
 5. Katarzyna Mazur – Warszawa
 6. Michał Kaczmarek – Ostrów Wielkopolski
 7. Aleksandra Paszek – Zielona Góra
 8. Patrycja Wiatr – Muszyna
 9. Serafin Kiełbasiewicz – Kiekrz
 10. Weronika Kędziora – Rokietnica
 11. Justyna Sitarek – Strzegom
 12. Julia Gąska – Rokietnica
 13. Marta Piotrowska – Poznań
 14. Aleksandra Dajworska – Międzyrzecz
 15. Weronika Rostkowska – Piastów
 16. Natalia Kawszyn – Płock
 17. Julia Kaczmarczyk – Elbląg
 18. Oliwia Ciechacka – Poznań
 19. Gabriela Stepnowska – Olsztyn
 20. Weronika Boczek – Warszawa
 21. Katarzyna Starosta – Buk
 22. Zuzanna Talkowska – Komorniki
 23. Julia Ukielska – Warszawa
 24. Kamila Kiecoń – Ustroń
 25. Michał Steciak – Małogoszcz (kwalifikacja – Grand Prix Festiwal Piosenki Polskiej im. Janusza Kondratowicza w Luboniu)

Ponadto komisja konkursowa informuje o liście uczestników zakwalifikowanych na listę rezerwową:

 1. Kornelia Czerwiec
 2. Lena Sikora

______________________________________________________________________________________________

4 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne z piosenkami Wojciecha Młynarskiego! Spotkajmy się w Pałacu Jankowice w dniach 22-25 sierpnia. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca

Regulamin -> bit.ly/3Txe4BX
Zgłoszenie osoby pełnoletniej -> bit.ly/4a6V3NG
Zgłoszenie osoby niepełnoletniej -> bit.ly/4cJKYbo
Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie -> https://ofptarnowopodgorne.pl/
Więcej informacji wkrótce

___________________________________________

3 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne 2023

4 dniowe Festiwalowe Święto w Pałacu Jankowice
24-27 sierpnia 2023!ProgramKonferencja MusicOn

 • 24 sierpnia 2023 – Pałac Jankowice

Konferencja MusicOn otwierać będzie III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne 2023.

Termin: 24 sierpnia, godz. 9.00-14.00

Miejsce: sala koncertowa Pałacu Jankowice; Gmina Tarnowo Podgórne, Jankowice, ul. Ogrodowa 2

Beneficjenci: Ośrodki i centra kultury z całej Polski

 1. Ewolucja muzyki w erze cyfrowej: nowe dźwięki, nowe media, nowe możliwości

Dostępność muzyki w formacie cyfrowym, otworzyła nieskończone możliwości twórcze, dystrybucyjne i społecznościowe. Będziemy mówić o sprawach technicznych, ale także znacznie szerzej o zmianach w przemyśle muzycznym. O tym w jaki sposób nowe narzędzia i platformy wpływają na proces tworzenia, wydawania i odbioru muzyki.

Moderatorka: Anna Jaworska- dziennikarka Radia Poznań

 1. Czy i jak robić festiwale ?

Porozmawiamy o tym czy jedynym celem festiwalu jest dostarczanie rozrywki czy może za logo jednak stoi coś więcej. Czy ważniejsza jest idea, czy pieniądze? Jak zaplanować budżet? Co może pójść nie tak podczas produkcji ? A także o tym, jaki wpływ mają festiwale na rozwój lokalnej sceny i życie mieszkańców.

Moderatorka: Magdalena Nowak – dziennikarka radiowa, manager artystów, organizatorka eventów muzycznych

 1. Muzyka jako narzędzie inspiracji, twórczości i edukacji: Wyzwania i perspektywy dla ośrodków kultury, nauczycieli muzyki i wokalistów

Jak wykorzystać muzykę do integracji różnych kultur i społeczności? Porozmawiamy o trendach, narzędziach i innowacjach w dziedzinie edukacji muzycznej i artystycznej. W towarzystwie pedagogów/wokalistów podzielimy się także pomysłami jak tworzyć warunki sprzyjające rozwijaniu kreatywności i twórczego potencjału.

Moderator : Szymon Kozłowski – dziennikarz Telewizji WTK

 

 • 24 sierpnia 2023  – godz.: 12:00 – 20:00

próby warsztatowe uczestników z zespołem akompaniującym i Januszem Szromem

miejsce: Pałac Jankowice

 • 25 sierpnia 2023 – godz.: 12:00 – 20:00

próby warsztatowe uczestników z zespołem akompaniującym i Januszem Szromem

miejsce: Pałac Jankowice

 • 26 sierpnia 2023 – godz.: 17:00

przesłuchania konkursowe III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne 2023

miejsce: sala koncertowa Pałacu Jankowice

 • 27 sierpnia 2023 – godz.: 17:00

koncert galowy laureatów, wręczenie nagród, koncert Natalii Kukulskiej

miejsce: park przy Pałacu Jankowice

Regulamin festiwalu –> bit.ly/3TUaWQv
Zgłoszenia osób niepełnoletnich ->  bit.ly/3UrApAY
Zgłoszenia osób pełnoletnich -> bit.ly/410O9Fn
Odwiedź naszą nową stronę przygotowaną przez Interaktywna agencja reklamowa Sigmeo -> https://ofptarnowopodgorne.pl/
Na zgłoszenia uczestników czekamy do 4 lipca!
Gwiazdą tegorocznej edycji OFP Tarnowo Podgórne będzie Natalia Kukulska, która wystąpi podczas koncertu galowego festiwalu 27 sierpnia o godz 17.00! Bądźcie razem z nami!

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Autorka tekstów i współautorka muzyki. Córka legendy polskiej sceny muzycznej, piosenkarki Anny Jantar oraz kompozytora Jarosława Kukulskiego. W 2000 r. poślubiła Michała Dąbrówkę, jednego z najlepszych polskich perkusistów, z którym tworzy idealny duet, zarówno w życiu, jak i na scenie oraz w studio nagraniowym.

3 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne 2023

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne z piosenkami Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego.

Czas na kolejną już odsłonę wielkiego muzycznego święta w Gminie Tarnowo Podgórne. Po raz trzeci Pałac Jankowice wraz z Gminą Tarnowo Podgórne zapraszają do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – mowa o Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne, który odbędzie się w dniach 24-27 sierpnia 2023 r. w Pałacu Jankowice.

Do udziału w kulturalnej imprezie zapraszamy przede wszystkich utalentowanych wokalistów z całej Polski, którzy rywalizować będą na scenie przy akompaniamencie zespołu jazzowego. Soliści w ramach tegorocznej edycji OFP Tarnowo Podgórne zaprezentują jeden utwór.

W tym roku z utworami Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego

Podczas tegorocznej edycji festiwalu uczestnicy zaśpiewają utwory z repertuaru Anny Jantar – ikony muzyki pop polskiej estrady – oraz wybitnego polskiego kompozytora Jarosława Kukulskiego.

Udział w wydarzeniu mogą wziąć soliści z całej Polski, którzy mają 15 lat i więcej. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie elektronicznej karty zgłoszenia wraz z nagraniem jednej piosenki w języku polskim bądź angielskim w terminie do 4 lipca 2023 r.

Mamy nadzieję, że tegoroczna propozycja festiwalowa przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym mieszkańcom naszej Gminy. Damy z siebie wszystko, aby OFPa miała jeszcze większe grono odbiorców, ale nie straciła na jakości i wartościach którymi się kierujemy

– komentuje Monika Rutkowska, Dyrektorka Pałacu Jankowice

Po przesłuchaniu nagrań nadesłanych w eliminacjach festiwalowych, komisja konkursowa zakwalifikuje uczestników, którzy wezmą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne. Jest o co walczyć! Najlepsi z najlepszych otrzymają nagrody pieniężne, unikatowe statuetki oraz dyplomy, a co najważniejsze wystąpią podczas Koncertu Galowego przed mieszkańcami Gminy Tarnowo Podgórne.

REGULAMIN_OFP_2023

 

Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu:

https://ofptarnowopodgorne.pl/ofp-tarnowo-podgorne-2023-z-piosenkami-anny-jantar-i-jaroslawa-kukulskiego/


Podsumowanie II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne 2022

Druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne za nami. W przepięknej scenerii przy Pałacu Jankowice zaprezentowało się 23 uczestników, którzy do Gminy Tarnowo Podgórne przyjechali z całej Polski. Skąd dokładnie? Uczestnicy przyjechali do nas z Ustronia, Grodźca, Kętrzyna, Budzynia, Rokietnicy, Wrocławia, Złotnik, Poznania, Świecia, Zbytkowa, Rudy Śląskiej, Gdyni, Gorzowa Wielkopolskiego, Warszawy, Stefanowa, Pułtuska, Białegostoku, Wąwolnicy, Zgierza, Kopanina, Nowej Soli i Jasła.

To festiwalowe święto na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Tarnowo Podgórne by wspólnie z mieszkańcami tworzyć tradycję spotkań z najpiękniejszymi utworami polskiej piosenki. W tym roku uczestnicy zaprezentowali wybrane utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, ale w zupełnie nowych aranżacjach, z którymi zapoznali się podczas piątkowych prób warsztatowych z udziałem pedagogów Katarzyny Stroińskiej – Sierant i Janusza Szroma.

Wokalistom przez trzy festiwalowe dni towarzyszył wyjątkowy zespół akompaniujący w składzie: Mariusz Smoliński – instrumenty klawiszowe, Bartosz Kucz – gitara basowa, Dawid Wirmański – perkusja.

W tym roku partnerem naszego festiwalu została marka Lidl Polska, która należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl. Jako marka odpowiedzialna społecznie chętnie wspiera inicjatywy charytatywne, mające na celu pomoc osobom potrzebującym oraz różnego rodzaju aktywności sportowe, promujące zdrowy tryb życia i zdrowe nawyki żywieniowe. Jest również zaangażowana w promocję kultury i sztuki.

Patronat nad tegoroczną edycją festiwalu objęła również Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego, która opiekuje się dorobkiem tego wybitnego wokalisty i multiinstrumentalisty oraz wspiera młode talenty. Warto wspomnieć o gościu specjalnym festiwalu. Na zaproszenie organizatorów do Pałacu Jankowice przyjechała Katarzyna Wodecka – córka artysty i prezes Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego.

Garść statystyk: Na zaproszenie do wzięcia udziału w festiwalu odpowiedziało 164 wokalistów z całej Polski. Komisja kwalifikacyjna przesłuchała wszystkie zgłoszone utwory i zakwalifikowała 25 wokalistów. Tegoroczne konkursowe zmagania wokalne dopełniały plastyczno-muzyczne warsztaty dla dzieci, które prowadziła Fundacja Mój Mount Everest. Uczestnicy samodzielnie tworzyli własne instrumenty, które później mieli okazję wykorzystać do wspólnego muzykowania.

Na zakończenie sobotnich zmagań na scenie wystąpiła Julia Mróz – zwyciężczyni OFP Tarnowo Podgórne 2021.

Komisja konkursowa w składzie Katarzyna Stroińska – Sierant, Ewa Gajewska-Kiepura oraz Janusz Szrom, zakwalifikowała do niedzielnego koncertu galowego dziesięciu laureatów, którzy zaprezentowali się na scenie plenerowej przed liczną publicznością. Magiczny wieczór zwieńczył recital Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

Poznajcie Laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne 2022!

GRAND PRIX – Paweł Kozicz

I miejsce – Karolina Kram-Chojnacka

II miejsce – Justyna Rainko

III miejsce – Gabriela Kurzac

Wyróżnienie – Szymon Piątkowski

Wyróżnienie – Zuzanna Glądys

Wyróżnienie – Paulina Mielniczek

Wyróżnienie – Aleksandra Pieczkowska

Wyróżnienie – Kamila Kiecoń

Wyróżnienie – Dawid Wojnarowicz

Wyróżnienie specjalne Dyrektora Pałacu Jankowice – Justyna Rainko

Wyróżnienie specjalne Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego – Kamila Kiecoń

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne 2022

Galeria zdjęć OFP Tarnowo Podgórne

.——————————————————————————————————————————————————————————————

 

2 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne 2022

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego

Czas na wielkie muzyczne święto w Gminie Tarnowo Podgórne. Po raz kolejny Pałac Jankowice wraz z Gminą Tarnowo Podgórne zapraszają do udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Mowa o Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne, który odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia 2022 r. w Pałacu Jankowice.

Zgłoszenia i więcej informacji w linku poniżej:

https://www.tarnowo-podgorne.pl/ofptarnowopodgorne/

 


 

.——————————————————————————————————————————————————————————————

1 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne 2021 z piosenkami Krzysztofa Krawczyka

Galeria zdjęć OFP Tarnowo Podgórne – Koncert Laureatów 29.08.2021

Galeria zdjęć OFP Tarnowo Podgórne – Przesłuchania Konkursowe 28.08.2021

Galeria zdjęć OFP – Koncert Hanny Banaszak 28.08.2021

Galeria zdjęć OFP – Koncert Sławka Uniatowskiego 29.08.2021