2024
III
10
niedz.
16:00

CZTERY SIOSTRY – MALARSTWO i FOTOGRAFIA

Pod tym tytułem kryje się bogactwo artystycznych pasji i zainteresowań czterech sióstr, poznanianek, które od kilkunastu już lat tworzą z zamiłowania, realizując swoje marzenia. Blisko 30 prac sióstr będzie można podziwiać od 1. marca w przestrzeniach Pałacu Jankowice. Małgorzata Wiśniewska, Lidia Prętka, Iwona Bis i Danuta Kleczewska-Ratajczak chętnie dzielą się nimi z widzami, pokazując je na licznych wystawach.

Małgorzata, od zawsze zafascynowana fotografią, zaprezentuje nie tylko wielkoformatowe fotografie, odkrywające ulotność i piękno przyrody ale i delikatne, miniaturowe akwarele. Na wystawie zobaczyć będzie można obrazy, które w ostatnim czasie, jako nowe wyzwania podczas warsztatów i plenerów, stworzyła Lidia. Swoje prace, charakteryzujące się odważną kolorystyką, w różnych formatach i o różnej tematyce, zaprezentuje Iwona. A całość dopełni swoją delikatnością twórczość Danuty.

Wernisaż wystawy odbędzie się 10. marca o godzinie 16.00. Ten miesiąc nierozerwalnie wiąże się uśmiechem i pięknem kobiet oraz nadchodzącej wiosny. To będzie wyjątkowa okazja by zakosztować też piękna sztuki. Warto poznać tę nową odsłonę pałacu, zatrzymać się, by pokontemplować interesujące i różnorodne malarstwo.

Wystawa CZTERY SIOSTRY – MALARSTWO i FOTOGRAFIA w Pałacu Jankowice potrwa do 24. marca.

Serdecznie zapraszamy!

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od 4 marca 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl