2024
II
11
niedz.
13:00

AtmoSFERA poezji z Barbarą Bursztynowicz

AtmoSFERA Poezji z Barbarą Bursztynowicz

A może by tak luty uczynić miesiącem miłości w Pałacu Jankowice? Nie tylko dlatego, że słusznie lub nie, czternasty dzień tego miesiąca okrzyknięto Dniem Zakochanych, ale dlatego, chociażby, że już 11 lutego o godz. 13.00 w Pałacu Jankowice zapanuje niezwykła atmosfera miłości. Tego dnia odbędzie się niezwykłe wydarzenie — Atmosfera Poezji, którą tym razem nasycać będzie romantyczny oddech Walentynek. W pałacu będziemy mieli zaszczyt gościć niezwykle utalentowaną aktorkę teatralną, filmową i telewizyjną, Barbarę Bursztynowicz.

Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem scenicznym zabierze nas w podróż po lirycznych obszarach miłości. Jej głos, pełen emocji i subtelnego piękna z pewnością ożywi słowa wielkich poetów.
W programie znajdzie się liryka miłosna z kręgu Skamander (m.in. poezja Juliana Tuwima i Kazimierza Wierzyńskiego).Dodatkowo atmosferę pełną romantyzmu podkreślą piosenki o tematyce miłosnej zaśpiewane przez Urszulę Laudańską solistkę Teatru Muzycznego w Poznaniu. Towarzyszyć jej będzie utalentowany pianista Jakub Kraszewski.

Barbara Bursztynowicz, debiutując na scenie teatralnej i filmowej w 1977 roku, zdobyła serca widzów różnorodnym repertuarem, a jej kariera obejmuje zarówno teatr, jak i ekran. Wystąpiła w takich tytułach filmowych jak m.in.: Sam na sam w reżyserii Andrzeja Kostenki, Oszołomienie (reż. J. Sztwiertnia), Dzieci i ryby (reż. J. Bromski), Zaćma (reż. R. Bugajski). Dużą popularność przyniósł aktorce występ w serialu Klan, gdzie wcieliła się w postać Elżbiety Chojnickiej. Głos Barbary Bursztynowicz można było usłyszeć w takich produkcjach jak: Smerfy, Troskliwe misie, Denver, ostatni dinozaur, Muminki, Beethoven, Beethoven 2, Opowieść wigilijna Flinstonów czy Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń.

Niezapomniana podróż przez liryczny świat miłości, unikalna interpretacja poezji i wzruszająca muzyka — to wszystko czeka na Państwa podczas Walentynkowej Odsłony Atmosfery Poezji. Serdecznie zapraszamy do Pałacu Jankowice, gdzie 9 lutego miłość zamieni się w słowa i dźwięki, tworząc niepowtarzalną harmonię.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od 5 lutego 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl