2020
III
15
niedz.
12:00

AtmoSFERA POEZJI z Emilią Krakowską | WYDARZENIE ODWOŁANE

Połowa marca upłynie pod znakiem spotkania z aktorką filmową, estradową i teatralną – Emilią Krakowską, która zinterpretuje poezję kobiecą m.in.: Kazimiery Iłłakowiczównej, Maryli Wolskiej, Marii Konopnickiej czy Kazimiery Zawistowskiej.

Emilia Krakowska jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Występowała w licznych teatrach: Powszechnym, Narodowym, Współczesnym i Rozmaitości w Warszawie, Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Teatrze Nowym w Słupsku. Obecnie można ją oglądać we Wrocławskim Teatrze Komedia w spektaklach: Przyjazne dusze i Z rączki do rączki (oba w reż. Wojciecha Dąbrowskiego) oraz w warszawskim Och-Teatrze w 8 kobietach (reż. Adam Sajnuk). Na dużym ekranie zadebiutowała w Nieznanym z 1964 roku w reżyserii Witolda Lesiewicza. Największą sławę przyniosła jej rola Jagny Pacześ (Borynowej) w Chłopach (reż. Jan Rybkowski). Wystąpiła również w takich obrazach jak m.in.: Wesele, Ziemia obiecana i Bez znieczulenia (wszystkie w reż. Andrzeja Wajdy), E=mc² (reż. O. Lubaszenko), Ciało (reż. Tomasz Konecki i Andrzej Saramonowicz). Wystąpiła także w serialach, m.in.: Przypadki Piotra S., Czterdziestolatek. Dwadzieścia lat później, Na dobre i na złe i Pierwsza miłość. W 2013 roku otrzymała Nagrodę im. Ireny Solskiej przyznanej przez polską sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Teatralnej, a w 2015 roku nagrodę „Wielki Ukłon” za całokształt twórczości na Międzynarodowym Festiwlau Kina Autorskiego „Quest Europe” w Zielonej Górze. W 2005 roku odcisnęła dłoń na Promenadzie Gwiazd podczas X Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Zapraszamy!


*bezpłatne wejściówki dostępne od 2 marca 2020 w godzinach otwarcia pałacu. Regulamin dystrybucji wejściówek oraz szczegółowe informacje dostępne są w biurze pałacu, na stronie: www.palacjankowice.pl oraz pod numerem telefonu: 61 10 10 400.