2023
IX
24
niedz.
13:00

AtmoSFERA Poezji z Grażyną Barszczewską

Po letniej przerwie, serdecznie zapraszamy Was na rozpoczęcie nowego sezonu „Atmosfery Poezji” w Pałacu Jankowice. To wyjątkowe wydarzenie, które od lat wzbogaca naszą ofertę kulturalną, łącząc literaturę i muzykę w magiczną całość. Już teraz zarezerwujcie sobie datę – 24. września o godzinie 13.00, to czas, który chcemy spędzić razem z Wami.

Gwiazdą tego wyjątkowego spotkania będzie niezwykła aktorka teatralna i filmowa, Grażyna Barszczewska. To artystka o niepospolitym talencie, która wciąż zachwyca swoją grą na scenach teatralnych i w produkcjach filmowych. Jest absolwentką renomowanej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, a już jej debiut w roli Niny Zariecznej w spektaklu „Czajka” A. Czechowa w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie zapowiadał niezwykłą przyszłość w świecie teatru.

Przez lata Grażyna Barszczewska zachwycała publiczność rolami na wielu prestiżowych scenach teatralnych, takich jak Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie, Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu, czy Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Jej repertuar teatralny obejmuje wiele niezwykłych ról, w tym wystąpienia w „Krakowiaczkach i Góralach,” „Bal manekinów,” „Śmierci Dantona,” „Zemście,” i wielu innych, które zapadły widzom w pamięć.

Kariera filmowa Grażyny Barszczewskiej to także lista znakomitych produkcji, takich jak „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy, „Nightwatching” w reżyserii Petera Greenawaya czy „Dzień kobiet” w reżyserii Małgorzaty Sadowskiej. Aktorka ta zdobyła uznanie jako bohaterka popularnych seriali telewizyjnych, takich jak „Kariera Nikodema Dyzmy” czy „Plebania.”

Podczas naszego spotkania w Pałacu Jankowice, Grażyna Barszczewska będzie czytać poezję Wisławy Szymborskiej, czym uczcimy setną rocznicę urodzin tej wybitnej poetki. Ponadto, aktorka odczyta także teksty Jadwigi Zamoyskiej, aby oddać hołd setnej rocznicy jej śmierci.

Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie specjalna oprawa muzyczna przygotowana przez małżeństwo utalentowanych muzyków: Gosię Marciniak, która zagra na wibrafonie, oraz Kubę Marciniaka, który zabrzmi na saksofonie.

Serdecznie zapraszamy Was na to wyjątkowe wydarzenie !

Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek na wydarzenie od 18.września 2023 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl