2022
V
08
niedz.
13:00

„AtmoSFERA POEZJI” z Katarzyną Żak

Maj w pałacu ze zdwojoną porcją poezji

Ze zniecierpliwieniem wyczekujemy tego wiosennego miesiąca nie tylko z powodu ciepłych, słonecznych dni i w pełni rozbudzonej do życia przyrody. Maj będzie dla nas niezwykły ze względu na dwukrotne spotkanie z poezją, którą odczytają wspaniali polscy aktorzy przy wyjątkowej oprawie muzycznej.

Na kolejne spotkanie z poezją w towarzystwie znanych nam wszystkich aktorów, długo nie będziemy musieli czekać. Już 8 maja o godzinie 13:00 zapraszamy na „AtmoSFERĘ POEZJI z Katarzyną Żak”. Podczas spotkania usłyszymy teksty Wincentego Pola, którym towarzyszyć będzie niezmiennie muzyczna oprawa.

Katarzyna Żak – polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła na wydziale lalkarskim. Zadebiutowała w Teatrze Współczesnym im. E. Wiercińskiego we Wrocławiu rolą Panny Młodej w spektaklu Sztukmistrz z Lublina Isaaca Bashevisa Singera w reżyserii Jana Szurmieja. Występowała w spektaklach i przedstawieniach w Warszawie, obecnie występując w Teatrze Komedia i Teatrze Capitol. Widzowie znają artystkę z występów w licznych serialach, takich jak m.in.: Klan, Tygrysy Europy, Na Wspólnej, Miodowe lata, Ranczo, M jak Miłość. Katarzyna Żak spełniając się wokalnie nagrała dwie płyty: w 1994 razem z Wojciechem Młynarskim pt. Młynarski Jazz oraz w 2019 płyta pt. Miłosna Osiecka z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Sylwetki poetów podczas obu spotkań przybliży prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak.

* Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 25 kwietnia 2022 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl