2024
III
17
niedz.
13:00

AtmoSFERA Poezji z Małgorzatą Rożniatowską

Gościem marcowej odsłony AtmoSFERY Poezji w Pałacu Jankowice, będzie aktorka teatralna i filmowa i telewizyjna . Małgorzata Rożniatowska, która 17. marca o godz. 13.00 w Pałacu Jankowice, dokona interpretacji poezji Ewy Lipskiej. To będzie nie tylko spotkanie z  poezją lecz także z dźwiękami harfy, której magię odkryje dla nas mieszkanka Gminy Tarnowo Podgórne, Cecylia Matysik-Ignyś.

Małgorzata Rożniatowska jest znana publiczności z licznych ról w filmach i serialach telewizyjnych, takich jak „Pora umierać”, „Cześć Tereska”, „Pieniądze to nie wszystko”, „Pierwszy milion”, „Dług”, „Samo życie”, „Daleko od szosy”, „W labiryncie”, „Tygrysy Europy”, „Kryminalni”, „Niania”, a przede wszystkim z roli Elżbiety Kleczkowskiej w kultowym serialu „Złotopolscy”. Aktualnie możemy podziwiać ją w serialach „M jak Miłość” i „Teściowie”, a także na deskach Teatru Dramatycznego.

Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów na PWST w Warszawie w 1974 roku, Rożniatowska szybko zyskała uznanie za swoje wybitne kreacje aktorskie. Jedną z najważniejszych ról w jej karierze była postać Anity Szaniawskiej w monodramie Remigiusza Grzeli „Uwaga – złe psy!”, którą wyreżyserował Michał Siegoczyński. To właśnie za tę rolę Rożniatowska otrzymała wiele prestiżowych nagród, m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie i Grand Prix na 46. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Jej aktorska interpretacja została uznana za najlepszą w sezonie teatralnym 2005-2006 przez media, w tym przez „Rzeczpospolitą” i „Przekrój”. Jest również członkiem Polskiej Akademii Filmowej.

Serdecznie zapraszamy Was na to wyjątkowe wydarzenie !

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od 11 marca 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl