2023
XI
19
niedz.
13:00

AtmoSFERA poezji z Tomaszem Stockingerem

AtmosSTERA Poezji z Tomaszem Stockingerem

Gościem listopadowej odsłony cyklu literacko-muzycznego „AtmoSFERA Poezji” w Pałacu Jankowice będzie niezwykle utalentowany aktor teatralny, filmowy oraz serialowy, a także prezenter telewizyjny, Tomasz Stockinger. Wydarzenie, które odbędzie się 19 listopada o godz. 13.00, poświęcone będzie poezji Kazimierza Przerwy-Tetmajera. O oprawę muzyczną tego wydarzenia zadba Łukasz Krzemiński, oboista z orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Tomasz Stockinger, którego będziemy mieli przyjemność gościć, swoją karierę aktorską rozpoczął od roli chłopca hotelowego w serialu „Życie na gorąco” w 1978 roku. Niedługo potem zadebiutował na dużym ekranie, wcielając się w postać Bogdana Majera w filmie wojennym Zbigniewa Kuźmińskiego pt. „Sto koni do stu brzegów”. W kolejnych latach zagrał wiele pierwszo- i drugoplanowych ról w popularnych serialach, takich jak „Dom”, „Pogranicze w ogniu”, „Zespół adwokacki”, „Matki, żony i kochanki”, oraz „Przepis na życie”. Stockinger był również obecny na ekranie kinowym, w filmach takich jak „Znachor” (1981), „Lata dwudzieste… lata trzydzieste…” (1983), „Rycerze i rabusi” (1984), oraz w polsko-estońsko-rosyjskim horrorze „Łza księcia ciemności” (1992), gdzie wcielił się w postać detektywa hotelowego Gunnara.

Od 1997 roku Tomasz Stockinger wciela się w postać Pawła Lubicza, jednego z głównych bohaterów popularnego serialu „Klan”, co zapewniło mu stałe miejsce w  sercach widzów na przestrzeni wielu lat.

Tomasz Stockinger to także utalentowany aktor teatralny. W 1981 roku zagrał Cezarego Barykę, głównego bohatera przedstawienia „Przedwiośnie” w reżyserii Wojciecha Solarza, występującym w Teatrze Telewizji. W swojej karierze teatralnej pojawił się także na deskach warszawskich teatrów, takich jak Kwadrat, Dramatyczny, Na Woli, Syrena, Komedia i Roma.

Nie tylko aktorstwo stanowi o wielowymiarowości artystycznej Tomasza Stockingera. W 2005 roku wydał swój debiutancki album studyjny pt. „Melodią wracasz do mnie”, zdobywając uznanie wśród miłośników jego twórczości. Rok ten przyniósł także składankę pt. „Ona i on – duety miłosne”, na której znalazł się m.in. cover utworu Seweryna Krajewskiego „Pogoda na szczęście”, w wykonaniu Stockingera i Kai Paschalskiej. Ten wyjątkowy duet po raz pierwszy zaprezentował swoje umiejętności publiczności w 2007 roku w specjalnym odcinku teleturnieju „Jaka to melodia?”

Niezapomniane połączenie poezji Kazimierza Przerwy-Tetmajera z talentem Tomasza Stockingera oraz magią muzyki Łukasza Krzemińskiego tworzyć będzie atmosferę pełną emocji i inspiracji, dlatego nie możecie przegapić tego wyjątkowego spotkania na które serdecznie zapraszamy!

A.S-F

Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 13.listopada 2023 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl