2023
VII
30
niedz.
16:00

Brzmienie lata: Dawne zabawki ludowe w Polsce

Brzmienie Lata.

Spektakl „Dawne zabawki ludowe w Polsce” z muzyką na żywo

 30 lipca o godzinie 16:00, na tarasie Pałacu Jankowice odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – kameralny spektakl z muzyką na żywo, zatytułowany „Dawne zabawki ludowe w Polsce”. Ta niepowtarzalna atrakcja skierowana jest zarówno do dzieci, jak i całych rodzin, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Podczas tego spektaklu, artyści zabiorą widzów w podróż ku przeszłości, przybliżając dawne zabawki, melodie i instrumenty muzyczne. Przez interesujące i zabawne opowieści, będziemy mieli okazję zobaczyć ręcznie wykonane drewniane zabawki, które powstały zgodnie z dawno już zapomnianymi wzorami, dzięki talentowi Piotra Rogalińskiego. Jak zapewnia twórca zabawek „Chcemy sięgnąć do polskiego dziedzictwa kulturowego, aby pokazać piękno i wartość twórczości ludowej sprzed lat”.

Centralnym punktem tego spektaklu będzie muzyka na żywo, która zabrzmi w swojej oryginalnej odsłonie. Na scenie wystąpi Kapela Odloty w składzie: Ewa Szymczak na skrzypcach, Teofil Pawłowski na basach i harmonii oraz Piotr Rogaliński na barabanie i bębenku obręczowym. Razem stworzą niezapomniane dźwięki, które towarzyszyły dawnym tańcom i zabawom. Podczas spektaklu będziemy mogli usłyszeć polki, oberki, wiwaty, marsze i wiele innych melodii, które kiedyś rozbrzmiewały na wsiach w dawnej Polsce. W szczególności, melodie wielkopolskie zajmą wyjątkowe miejsce w repertuarze.

To nie tylko spektakl muzyczny, ale także okazja do zobaczenia wspaniałych drewnianych zabawek i twórczości Piotra Rogalińskiego. Po zakończeniu przedstawienia, wszyscy będą mieli możliwość podziwiania zabawek z bliska i wykonania pamiątkowych zdjęć. Ponadto, jeśli publiczność będzie miała ochotę, kapela z radością zaprezentuje interaktywną zabawę muzyczną, w której wszyscy będą mogli wziąć udział.

Spektakl potrwa około 45 minut, podczas których przeniesiemy się w magiczny świat dawnych tradycji i radości. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wyjątkowy spektakl „Dawne zabawki ludowe w Polsce” 30 lipca o godzinie 16:00 na tarasie Pałacu Jankowice. Nie przegapcie tej okazji, by doświadczyć niezwykłej atmosfery i odkryć piękno naszego polskiego dziedzictwa kulturowego.

fot. Mikromomenty Marianna Łakomy