2023
VIII
06
niedz.
16:00

Brzmienie lata: Summer jazz night

Brzmienie Lata: Summer Jazz Night

W ramach cyklu koncertów „Brzmienie Lata” przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy. Już 6. sierpnia o godzinie 16:00, na letniej plenerowej scenie Pałacu Jankowice, będziemy mieli okazję usłyszeć niezwykły duet artystów – Justynę Rainko, utalentowaną wokalistkę jazzową, oraz Maksymiliana Sulicha, doświadczonego gitarzystę. Maksymilian posiada bogate doświadczenie sceniczne, grał zarówno solowo, jak i w różnych zespołach, doskonale odnajdując się w różnych stylistykach muzycznych. Obecnie studiuje reżyserię na Akademii Teatralnej i dzieli się swoją pasją przez naukę gry na gitarze.

Justyna Rainko to laureatka II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne (OFP). Jej udział w zeszłorocznej edycji festiwalu OFP przyniósł wiele sukcesów, zdobywając drugie miejsce, co samo w sobie jest już niezwykłym osiągnięciem. Jednak to nie był koniec dobrych wieści dla Justyny. Dyrektor Pałacu Jankowice, Monika Rutkowska, postanowiła uhonorować artystkę specjalną nagrodą. Jest to nie tylko wyraz uznania dla talentu Justyny, ale także okazja dla nas wszystkich, aby cieszyć się jej niezwykłym głosem i występem.

Justyna studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach. Od najmłodszych lat śpiewanie było jej pasją, a teraz rozwija swoje umiejętności, eksplorując różne gatunki muzyczne. Jest również założycielką i pomysłodawczynią szkoły muzycznej JustSound, gdzie dzieli się swoją wiedzą i pasją z innymi uczniami.

W ramach szczególnej nagrody Dyrektora Pałacu Jankowice, Justyna Rainko zaprezentuje nam wyjątkowy repertuar, wprowadzając nas w wakacyjne klimaty Bossa Novy. Ta brazylijska stylistyka muzyczna, nasycona rytmem i melodyką, idealnie pasuje do letnich koncertów, co pozwoli nam przenieść się w sielskie, tropikalne rejony.

Koncert w Pałacu Jankowice będzie nie tylko wyjątkową okazją do posłuchania doskonałej muzyki, ale także do zapoznania się z urokami tego urokliwego miejsca. Pałac, otoczony pięknym parkiem, stworzy bowiem niepowtarzalny klimat i będzie idealnym tłem dla tego artystycznego wydarzenia. Niezapomniana atmosfera i intymność tego miejsca sprawią, że koncert Justyny Rainko i Maksymiliana Sulicha będzie jeszcze bardziej magiczny i niepowtarzalny.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby doświadczyć magii muzyki Justyny Rainko i Maksymiliana Sulicha. Zapraszamy wszystkich na koncert o godzinie 16:00, 6 sierpnia, na taras Pałacu Jankowice. Bądźcie częścią tego niezwykłego muzycznego doświadczenia!