2022
IV
09
sob.
18:00

Don Giovanni #Feminista w czasach zarazy

Początek kwietnia zapowiada się w Pałacu Jankowice niezwykle teatralnie. To wszystko za sprawą przedstawienia „Don Giovanni # Feminista w czasach zarazy”, na który zapraszamy 9. kwietnia 2022 o godzinie 18:00. W przedstawieniu wezmą udział uczniowie i absolwenci ZSM w Poznaniu. Scenariusz i reżyseria są dziełem Eugeniusza Zdańskiego, a nad muzycznym przygotowaniem czuwał Fryderyk Walczak.

Od czternastu lat uczniowie i absolwenci Wydziału Wokalnego Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu realizują projekty teatralne o najróżniejszej tematyce i w najbardziej wyszukanym stylu. Tematy klasyczne i, zdawałoby się, dobrze znane miłośnikom sztuki, zawsze przyjmują w ich wykonaniu niezwykłe i kontrowersyjne zabarwienie. W tym roku przygotowali dla widowni „Don Giovanniego” z muzyką W. A. Mozarta. W tej nowej odsłonie poznają Państwo absolutnie nieznane oblicze sławnego uwodziciela i pożeracza serc niewieścich: don Giovanni – feminista ! Czyż to możliwe ?! Czy sławny Hiszpan walczył o równouprawnienie płci pięknej ? Był zwolennikiem parytetów w życiu społecznym i politycznym ? Stawał na czele kobiecych  czarnych marszów ? Kto, kiedy i dlaczego przyprawił mu gębę lekkoducha i zdradzieckiego uwodziciela ? Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo ze spektaklu „Don Giovanni – feminista”, na który już dziś serdecznie zapraszamy życząc wspaniałej zabawy!

                                                                                                                               
Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 4. kwietnia 2022 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl