2023
VIII
12
sob.
15:00

Fintiluszki – Folkowe okruszki

Fintikluszki – Folkowe okruszki

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się 12. sierpnia o godzinie 15.00 w Pałacu Jankowice — spektakl plenerowy pod tytułem „Fintikluszki – Folkowe Okruszki”. Choć nazwa może brzmieć tajemniczo, to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu oznacza po prostu drobiazgi. Spektakl Teatru Małe Mi oraz warsztaty tworzenia lalek/talizmanów, na które również zapraszamy, to idealna okazja, aby doświadczyć magicznego świata teatru i odkryć starosłowiańską tradycję tworzenia lalki-amuletu.

Przygotujcie się na spotkanie z bohaterami z krainy Dawno Dawno Temu, którzy przeniosą was w świat drobiazgów, błyskotliwych przypowiastek i wzruszających wspomnień. Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej zostanie ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni. Ale to jeszcze nie wszystko!

Po spektaklu zapraszamy na warsztaty tworzenia lalek-amuletów, zwanych również motankami. Motanki mają korzenie w starosłowiańskiej tradycji i były uważane za talizmany przynoszące pomyślność, chroniące przed złem i spełniające życzenia. Pod okiem doświadczonych aktorów Teatru Małe Mi uczestnicy będą mogli zgłębić tę starożytną tradycję i nauczyć się technik tworzenia motanek, kierując swoje intencje i życzenia w trakcie powstawania tych magicznych lalek.

Warsztaty adresowane są do wszystkich niezależnie od wieku. Zarówno dzieci od lat 3 do 103, jak i ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie, są mile widziani. To doskonała okazja, aby spędzić czas razem, bawiąc się, tworząc i odkrywając magiczny świat teatru oraz starożytnej tradycji motanek.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Spotykamy się 12. sierpnia o godzinie 15.00 w Pałacu Jankowice. Dołączcie do nas i pozwólcie, aby teatr i twórczość wypełniły Wasze serca magią i wakacyjną radością.