2021
X
02
sob.
16:00

Kobieta moją inspiracją – wernisaż Jolanty Silskiej – Hałupki

Zapraszamy na wystawę malarską Jolanty Silskiej – Hałupki – Kobieta moją inspiracją, która tak o pisze o sobie samej i swojej twórczości:

Malarstwo jest moją pasją życiową i maluję od zawsze. Z zawodu jestem lekarzem alergologiem. Początkowo portretowały ołówkiem, potem zajęłam się martwą naturą i pejzażami, które do dzisiaj stanowią moją ulubioną formę malarstwa. Ukończyłam kursy rysunku i malarstwa w CK Zamek, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a następnie w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

 Od kilkunastu lat maluję w Kole Malarzy Lekarzy przy Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej w Poznaniu pod kierunkiem artysty plastyka Lidii Kot.

 Od 2007 roku uczestniczę w ogólnopolskich plenerach malujących lekarzy oraz w ich wernisażach w Łodzi, a od kilku lat także w plenerach malarskich WIL. Do tek pory miałam 13 indywidualnych wystaw malarskich oraz brałam udział w wystawach zbiorowych w Muzeum Narodowym w Poznaniu i licznych organizowanych  przez Wielkopolską Izbę Lekarską.

 Obecnie maluję techniką olejną i akrylową, a moje obrazy zdobią mój dom oraz domy moich przyjaciół w Polsce i za granicą.

Będąc malarką i matką trzech córek, temat kobiety interesował mnie od zawsze.

Najpierw malowałam córki – dziewczynki, a potem jako już dorosłe kobiety. Maluję też interpretacje portretów kobiet wg słynnych malarzy np. Pabla Picassa, Fridy Kahlo, Renoira czy Tycjana. Innym razem twarz kobiety jest pretekstem do wyrażania emocji, np. strachu, rozpaczy czy nadziei.

Poza tym inspirują mnie czasami kobiety napotkane w czasie podróży. Tworzę również abstrakcyjne portrety kobiet.  Dla mnie „Kobieta to Królowa Życia ” tu i teraz i zawsze.

Zapraszamy!


*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 20 września 2021 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 21:00 | sobota – niedziela w godzinach 13:00 – 19:00).