2021
IV
25
niedz.
17:00

Koncert zespołu Lux Antiqua – Amor sacra / Amor profana

Zapraszamy na niepowtarzalny projekt wokalno-instrumentalny poznańskiego zespołu muzyki dawnej „Lux Antiqua” w składzie:

Marta Cecylia Michalak
Joanna Bardzka
Zuzanna Paprzycka
Patryk Powel
Damian Kacner

Działalność zespołu jest unikatowa na skalę kraju i skupia się na wykonywaniu muzyki średniowiecznej i renesansowej. „Lux Antiqua” to zespół złożony z młodych, pełnych pasji ludzi wykonujących muzykę dawną zgodnie z praktyką wykonawstwa historycznie poinformowanego. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznych – poznańskiej oraz wrocławskiej. Posiadane umiejętności i wiedza umożliwiają im wykonywanie muzyki dawnej w sposób profesjonalny, zgodnie z przesłankami historycznymi. Zespół posiada bogate instrumentarium, w skład którego wchodzą kopie instrumentów dawnych, tj. viola da gamba, lutnia renesansowa, fidele ramieniowe, fidel kolanowa oraz harfa. Niewątpliwym walorem są umiejętności wokalne muzyków pozwalające na wykonywanie utworów a’capella lub utworów wokalnych z towarzyszeniem instrumentów.

Artyści zaprezentują program dzieł poświęconych miłości, pt. „Amor sacra / Amor profana” – miłość święta i świecka w muzyce średniowiecznej i renesansowej Europy.