2022
VII
04
pon.
14:00

Letnie warsztaty malarstwa – Kopiowanie Mistrzów

Kopiowanie mistrzów – przyjdź i zobacz jak to się robi!
Letnie warsztaty malarstwa i rysunku w Pałacu Jankowice są propozycją dla młodzieży zainteresowanej rozwojem swoich artystycznych pasji. To również miejsce dla osób dorosłych, które pragną znaleźć odskocznię od codziennego życia i ciekawe hobby, a także spróbować swoich sił w twórczym działaniu.
Celem projektu „Kopiowanie mistrzów” jest nauka umiejętności plastycznych, a także rozwijanie talentu i artystycznego poziomu w oparciu na dziełach mistrzów i ich analizie. Zajęcia będą inspiracją, teorią i praktyką w jednym. Prowadzone przez dr sztuki Włodzimierza Trawińskiego pozwolą cieszyć się procesem twórczym w miłej atmosferze i nauczą osiągać wysoki poziom świadomości artystycznej wykorzystując wrażliwość i chęć wypowiadania się. Projekt zakłada cykl pięciu spotkań realizowanych w pałacowej pracowni oraz plenerze.
Na letnie warsztaty rysunku i malarstwa zapraszamy młodzieży (14+) i osoby dorosłe.
Pierwsze zajęcia odbędą się 4 lipca od godziny 11.00 do 14.00. Kolejne spotkania zaplanowaliśmy 6, 11, 13 i 18 lipca. Cykl zakończy się wystawą prezentowaną w przestrzeniach Pałacu Jankowice.

Na zajęcia należy zabrać podstawowe materiały takie jak papier o gramaturze brystolu lub szkicownik i ołówki, gumkę, tekturę, farby plakatowe lub akrylowe lub oleje lub pastele suche, materiały kolażowe i asamblażowe oraz pędzle, płótno,( 30 x 40 cm ), paleta do mieszania farb, pojemnik na wodę, szmatka.
*rezerwacja telefoniczna bezpłatnego udziału w cyklu warsztatowym od 20.czerwca pod nr tel.: 61 10 10 400 (pon. – pt. w godz. 8.00 – 20.00 /sob. – Nd. w godz. 12.00 -20.00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl