2023
X
21
sob.
17:00

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej im. Józefa Madei.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej im. Józefa Madei.

Jesienna aura napełniona dźwiękami muzyki kameralnej ponownie zagości w sercach melomanów. 14. października rozpocznie się V jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej im. Józefa Madei, który od wielu lat zachwyca swoją wyjątkową atmosferą i niezapomnianymi koncertami.

Festiwal Józefa Madei to coroczne spotkanie miłośników muzyki kameralnej, które odbywa się w październiku i przyciąga do Poznania, Kórnika, Jankowic oraz zagranicą (Bayreuth, Niemcy) utalentowanych artystów i entuzjastów muzyki z całego świata. Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie im. Józefa Madei, które od lat promuje i wspiera rozwój sztuki muzycznej w Polsce.

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń festiwalu będzie „Gala Klarnetowa” 21. października o godz. 17.00 w Pałacu Jankowice. Podczas koncertu zaprezentuje się Festiwalowa Orkiestra Klarnetowa – Józef Madeja Clarinet Ensemble, którą poprowadzi  Radosława Mateja. Ponadto na scenie pojawi się duet Wolańska-Gajda w składzie: Julia Wolańska-Gajda – fortepian oraz Michał Gajda – akordeon, a także klarneciści Igor Františák, Paweł Kroczek z towarzyszeniem pianistki Marii Rutkowskiej. W programie koncertu zabrzmią  kompozycje takich mistrzów jak Dave Brubeck, Antonin Dvorak, Cesar Franck, Gordon Jacob, Franz Krommer, Bohuslav Martinu, Bernhard Molique oraz utwór „Concerto grosso” Artura Żuchowskiego, napisany specjalnie na zamówienie zespołu Józef Madeja Clarinet Ensemble.

Tegoroczna jubileuszowa edycja Festiwalu (14-29.10.2023 r.) obiecuje wiele niezwykłych wydarzeń otwartych dla publiczności. Kluczowym elementem festiwalu są warsztaty mistrzowskie, które poprowadzą artyści światowej sławy. Wśród nich znajdziemy klarnecistkę Bettinę Aust (Niemcy), klarnecistę Igora Františáka (Czechy), pianisChristophera Hinterhubera (Austria) i wiolonczelistę Reinharda Latzko (Austria).

Do zobaczenia w Pałacu Jankowice na „Gali Klarnetowej”, jubileuszowej edycji Festiwalu Muzyki Kameralnej im. Józefa Madei!

Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek na wydarzenie od 16.października 2023 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl