2023
VII
19
śr.
09:30

Kaligrafia dla Seniorów, dorosłych i dzieci

Kaligrafia to sztuka pięknego pisania, która od wieków zachwyca i inspiruje ludzi na całym świecie. Wraz z upływem czasu, wiele osób straciło kontakt z tym rzemiosłem. By przywrócić te piękną tradycję zapraszamy na wakacyjne warsztaty z kaligrafii, które odbędą się 19 i 26 lipca w Pałacu Jankowice: I grupa  ( dorośli ) godz. 09:30 – 11.30, a II grupa ( dla dzieci) godz. 12:00 – 14.00.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość tworzenia kompozycji kaligraficznych, malując na płótnie, pisząc stalówkami na specjalnej papeterii lub przechowując swoje prace w ramkach jako obrazy. Przed rozpoczęciem warsztatów, każdy uczestnik pozna teorię oraz historię danego pisma. Efektem warsztatów będą unikalne dzieła, tworzone zarówno przy użyciu tradycyjnych stalówek, jak i nowoczesnych narzędzi, takich jak pisaki brushpen.

Warsztaty są skierowane zarówno dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kaligrafią, jak i dla tych, którzy już mieli styczność z tą sztuką i chcą rozwijać swoje umiejętności. Każdy uczestnik otrzyma indywidualne wsparcie i wskazówki, aby jak najlepiej wykorzystać swój artystyczny potencjał.

Dołącz do naszej społeczności kaligraficznej i daj swoim pisanym słowom nowy wymiar !

rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek na warsztaty od 3. lipca 2023 pod numerem telefonu: 61 10 10 400

Warsztaty poprowadzi Nikola Gajewska.

Nikola Gajewska
Pedagog sztuki, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, od wielu lat zawodowo zajmuje się edukacją artystyczną w pedagogice alternatywnej. Po godzinach zajmuje się rzemiosłem, rękodziełem i grafiką. W swoich pracach inspiracje czerpie z otaczającego nas świata oraz zjawisk zachodzących w naturze.