2023
VI
25
niedz.
14:00

Piknik świetojankowy

Powitajmy lato ! Piknik Świętojankowy w Pałacu Jankowice

Piknik Świętojankowy w Pałacu Jankowice już niedługo! Na to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 25. czerwca 2023 r. o godzinie 14.00 zapraszamy całe rodziny oraz wszystkich miłośników natury. Tego dnia bowiem park ożyje radosnymi barwami, dźwiękami i zapachami, a to za sprawą m.in. warsztatów plecenia wianków i tworzenia naturalnych kosmetyków.

Warsztaty plecenia wianków to doskonała okazja, aby wziąć udział w staropolskim zwyczaju, który łączy się z przepiękną tradycją Nocy Świętojańskiej. Plenerowe zajęcia na których będziemy mieli okazję nauczyć się tworzenia wianków z naturalnych kwiatów poprowadzi Magdalena Kokoszko. Aby uczestniczyć w warsztatach, prosimy o przyniesienie ze sobą kwiatków, które będziemy mogli wykorzystać do naszych pięknych kompozycji.

Letnie czerwcowe kwiaty doskonale nadają się także do stworzenia naturalnych kosmetyków. Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach tworzenia naturalnych kosmetyków, które poprowadzi Aleksandra Mierzwińska z „Wysmarowani”. Warsztaty odbędą się w 3 grupach 6 osobowych. Uczestnicy wykonają własny eko-kosmetyk- różany peeling,kule do kąpieli oraz tonik rumiankowy, lawendowy lub różany.

O godz. 15.00 zabierzemy was w podróż do świata magii za pomocą baniek mydlanych. Odwiedzi nas Bańkoterapeuta – Andrzej Woronowicz, nazywany  Niebieskim Ptakiem. Jego bańki i bańkoterapia, jak mówi artysta, mają niesamowitą terapeutyczną moc zarażania uśmiechem.

Puszczenie baniek mydlanych to zabawa, która cieszy wszystkie dzieci i dorosłych. Kto z nas nie bawił się bańkami w dzieciństwie? Maluchy zainteresowane pękającymi bańkami będą mogły eksperymentować z ich rozbijaniem, bowiem pękanie baniek sprawia, że dzieci rozwijają zmysł dotyku, a tęczowe kuleczki bańkowe stanowią wspaniałą okazję do rozwijania koordynacji ręka-oko. W trakcie pikniku będziemy mieli okazję podziwiać Olbrzymie Bańki Mydlane w nowych kształtach i kolorach. Będzie to niezwykłe widowisko pełne magii, kolorów i radości, które zapewni nam międzynarodowy artysta. Interaktywne show zabierze nas w zachwycającą podróż do krainy magii i zapewni niezapomniane chwile dla całej rodziny.

Na zakończenie pikniku o godz. 16.00 wysłuchamy koncertu bębniarskiego, który będzie owocem praktycznych warsztatów muzycznych o nazwie „Poczuj Dobry Rytm”. Będzie to doskonałe zakończenie piknikowego spotkania – pełne muzyki, wibracji i pozytywnej energii.

Już teraz zanotujcie datę w kalendarzu i dołączcie do nas w Pałacu Jankowice! Serdecznie zapraszamy!

rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek na warsztaty tworzenia kosmetyków od 19. czerwca 2023r. pod numerem telefonu: 61 10 10 400

Rodzinny Piknik Świętojankowy – Pałac Jankowice / fot. Tomasz Koryl
Rodzinny Piknik Świętojankowy – Pałac Jankowice / fot. Tomasz Koryl
Rodzinny Piknik Świętojankowy – Pałac Jankowice / fot. Tomasz Koryl