2024
IV
21
niedz.
16:00

Spotkanie autorskie z Agnieszką Wagner wokół książki „50 twarzy raka”

50 twarzy raka…

Spotkanie autorskie w Pałacu Jankowice z Agnieszką Wagner wokół książki 50 twarzy raka. Sztuka dobrego życia z chorobą i niepełnosprawnością., jest skierowane do tych, którzy poszukują prawdy i inspiracji, by każdą stratę i każde wyzwanie potraktować jako szansę na lepsze życie. Autorka zaprasza w podróż przez życie pełne wyzwań codzienności, którymi są od 2009 roku rozsiany rak piersi, a od 2021 roku – narastająca niepełnosprawność. Jednak jak udowadnia autorka, życie pełne wyzwań obfituje też w wartościowe doświadczenia.

Agnieszka Wagner jest z wykształcenia językoznawczynią i wieloletnią adiunktką w Instytucie Etnolingwistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z pasji naukowczyni. Przez kilkanaście lat zajmowała się analizą danych na potrzeby rozwijania systemów technologii mowy. Zwieńczeniem jej pracy naukowej było wydanie w 2017 roku monografii pt. „Rytm w mowie i języku w ujęciu wielowymiarowym” i uzyskanie stopnia doktor habilitowanej. Miała okazję studiować analizę i przetwarzanie danych, a także pracować w korporacji Samsung. Od roku 2009 żyje z rozsianym do kości, płuc, wątroby i mózgu rakiem piersi, a od 2021 roku z wieloaspektową niepełnosprawnością.

W 50 twarzach… Agnieszka Wagner przedstawia różne aspekty życia, udowadniając, że nawet w obliczu największych wyzwań, takich jak nieuleczalna choroba i poważna niepełnosprawność, można żyć DOBRZE, czyli świadomie i mądrze, zachowując przy tym wolność, spokój i pogodę ducha.

Spotkaniu autorskiemu będzie towarzyszył wernisaż wystawy obrazów „Niebo nad nami” autorstwa mamy Agnieszki Wagner – Jolanty Silskiej–Hałupki. Z zawodu lekarz alergolog, mieszkanka Gminy Tarnowo Podgórne. Ukończyła kursy rysunku i malarstwa m.in. na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od kilkunastu lat uczestniczy w ogólnopolskich plenerach Malujących Lekarzy oraz w ich wernisażach w Łodzi. Członkini Związku Artystów Plastyków – ZAP – Oddział Poznański.

Całe wydarzenie uświetni występ Chóru UTW. Powstały w 2020 roku z inicjatywy Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowie Podgórnym przyjął nazwę „Pięknie żyć”. Działa pod kierownictwem dyrygenta Bartosza Melosika.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Agnieszką Wagner w Pałacu Jankowice 21 kwietnia o godzinie 16.00, które bez wątpienia zachęci do konstruktywnej refleksji a wraz z wystawą obrazów i koncertem chóru, dostarczy wielu pozytywnych doświadczeń.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od  15 kwietnia 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl