2022
III
19
sob.
16:00

Tajemnice Augustyna Denizota – historia francuskiego ogrodnika

19 marca o godz. 16:00 zapraszamy na inspirujące spotkanie z Elżbietą Guzikowską -Konopińską, która przedstawi historię francuskiego ogrodnika – Augusta Denizota, który na początku XX wieku przekomponował park w Jankowicach i nadał mu ostateczny kształt.

Autorka książki pt. „August Denizot – francuski ogrodnik poznański szkółkarz” przybliży tajemnice założyciela blisko 30 parków należących do największych właścicieli ziemskich w Wielkopolsce. Nie zabraknie opowieści o parku w Jankowicach, gdyż to założenie uważane jest za jedno z jego największych autorskich dokonań.

Prowadząca spotkanie Elżbieta Guzikowska – Konopińska od 20 lat tworzy pod Poznaniem, jedyny w swoim rodzaju ogród botaniczny „Elżbietówka”, którego jest założycielką i właścicielką.

Spotkanie jest organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem im. Larsa i Wawrzyńca Engeströmów w Ceradzu Kościelnym.

Zapraszamy!

* Liczba miejsc – ze względu na panującą sytuację – jest ograniczona; rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 14. marca 2022 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl