2024
IV
07
niedz.
17:00

Tomasz Lis & Irmina Trynkos

Tomasz Lis & Irmina Trynkos

Bohaterem kwietniowego koncertu w Pałacu Jankowice będzie wyjątkowy muzyczny duet –Tomasz Lis i Irmina Trynkos. Artyści przylecą do nas z Wielkiej Brytanii i zaserwują publiczności niezapomniane doznania muzyczne. Podczas koncertu 7. kwietnia o godz. 17.00 Tomasz Lis na fortepianie, a Irmina Trynkos na skrzypcach zaprezentują arcydzieła Beethovena, Debussy’ego, Borensteina, Gianopolousa i Bartoka.

Tomasz Lis wybitny solista i kameralista, znany z występów na najbardziej prestiżowych scenach muzycznych, od Wigmore Hall po Purcell Room. Jego koncerty odniosły sukces na festiwalach muzycznych w Londynie, Cheltenham, Łańcucie, a nawet na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. W 2014 Tomasz Lis nagrał w Berlinie dla niemieckiej wytwórni Rondeau Production swój debiutancki album. Na płycie znalazły się Impromptus F. Schuberta, F. Chopina, oraz G. Faure. Niezwykła lekkość gry oraz głęboko przemyślane interpretacje z pewnością poruszą serca pałacowej publiczności.

Tego wieczora artyście towarzyszyć będzie Irmina Trynkos okrzyknięta przez BBC Music Magazine „intensywną nową gwiazdą” i „fenomenalnym talentem”, zdobyła uznanie również od magazynu Gramophone i The Strad. Jej interpretacje i wyjątkowa ekspresyjność  zaowocowała 5 gwiazdkami i nagrodą BBC Music „Concerto Choice”. Występowała w renomowanych salach muzycznych, takich jak Filharmonia Berlińska czy Wigmore Hall. Jej koncerty wzbudzają zachwyt, czego dowodem są owacje na stojąco, które otrzymała m.in. w Concertgebouw w Amsterdamie.

Nie przegap okazji, by doświadczyć wirtuozerii i pasji muzycznej artystów. Zapraszamy!

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od  25 marca 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl