Mieczysław Szcześniak - zdjęcie informujące o wydarzeniu jakim jest koncert tego artysty w Pałacu Jankowice 13 maja 2023 o godzinie 19.00
2023
V
13
sob.
19:00

V URODZINY PAŁACU JANKOWICE – Plenerowy koncert Mietka Szcześniaka z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych

13 maja o godz. 19.00 , z okazji obchodów V urodzin Pałacu Jankowice zapraszamy serdecznie na plenerowy  koncert Mieczysława Szcześniaka, któremu towarzyszyć będzie Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych na czele z dr mjr. Pawłem Joksa.

Mieczysław Szcześniak – lansował śpiewanie po polsku muzyki gospel i soul, wpółpracował ze świetnymi instrumentalistami, aranżerami i producentami w kraju i za granicami . Konsekwentnie i wrażliwie opowiada światu historie, których jeszcze nikt nie słyszał-własne historie. Aksamitnym głosem śpiewa bossanowę, z siłą i ekspresją soul, gospel i jazz, z przekonaniem, empatycznie dotyka serca i głowy śpiewając własne popowe pieśni. Wszechstronny , świadomy wokalista, autor tekstów i muzyki, współproducent własnych nagrań. Laureat wielu konkursów polskich i międzynarodowych. Trzykrotnie nagrodzony Fryderykiem , za największą nagrodę uważa to, że spotkał własną publiczność. Dwie ostatnie płyty – ” Songs From Yesterday” wydana z Krzysztofem Herdzinem (2015 Sony) i ,,Nierówni”(2016 APR) – jego kompozycje do wierszy ks.Jana Twardowskiego, nagrana m.in. z muzykami brazylijskimi, są złote.Polska publiczność na całym świecie zna i kocha Mietka . Śpiewa z chórami, orkiestrami, dla dzieci i z dziećmi, z innymi artystami, na cele charytatywne, na festiwalach muzyki współczesnej, w telewizji, a przede wszystkim na koncertach. Jego charakterystyczny i uduchowiony głos można usłyszeć również na ścieżkach dźwiękowych TV, grach wideo, filmach, wydarzeniach kościelnych, festiwalach jazzowych, popowych i oczywiście w radiu.

Paweł Joks -absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego. Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie trąbki prof. Romana Grynia. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie dyrygentury orkiestr dętych w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

W 1996 roku został laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Solistów Wojska Polskiego. Dwukrotnie był finalistą Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy w Kaliszu (1996, 1999). Prowadzi ożywioną działalność jako trębacz – solista, kameralista, koncertując w kraju i za granicą.

Od  2002 roku mjr Paweł Joks pełni funkcję Dowódcy-Kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.

Drugiego dnia o godzinie 15:00 na polanie wystąpi natomiast Teatr Małe Mi, prezentując spektakl „Sokrates w piaskownicy”. To doskonała okazja, aby spędzić czas w ciekawym towarzystwie i w pięknym otoczeniu. Serdecznie zapraszamy!

Oba wydarzenia odbędą nie na polanie przed naszym Pałacem. Na oba wydarzenia nie obowiązują wejściówki.

Mieczysław Szcześniak - zdjęcie informujące o wydarzeniu jakim jest koncert tego artysty w Pałacu Jankowice 13 maja 2023 o godzinie 19.00