2022
VII
03
niedz.
13:00

Warsztaty stolarskie dla dzieci

Każdy z nas ma pragnienie tworzenia, a patrząc na dzieci, dostrzegamy to w szczególny sposób. Dzieci mają w sobie naturalną wolność tworzenia tu i teraz. To fascynujące.
Jak nie wiele potrzeba czasem, aby pobudzić tę dziecięcą wyobraźnię. Już od najmłodszych lat dziecko to często Mały Konstruktor z głową pełną pomysłów, dzięki którym tworzy niepowtarzalne pojazdy, budowle i konstrukcje. Ten potencjał trzeba rozwijać – dlatego w okresie wakacyjnym w Pałacu Jankowice, zaplanowaliśmy dla małych majsterkowiczów warsztaty stolarskie.
Dzieci wykorzystując listwy, deski, wkręty, gwoździki na podstawie odpowiednio przygotowanej instrukcji oraz przy użyciu skrzynek pełnych narzędzi stworzą ekscytujące i realne konstrukcje. Nauczą się docinać elementy, czytać instrukcje oraz poznają zastosowanie i sposób działania narzędzi, odkrywając w praktyce również zagadnienia matematyczne.
Młotki, wiertarki, piły nie będą dzieciom straszne, a deski, listwy, śruby i gwoździe zamienią przy pomocy instrukcji w zabawki, które zabiorą ze sobą do domu.
Pierwsze zajęcia odbędą się 3 lipca o godzinie 13:00 i potrwają ok. 1,5 h. Dzieci wykonają na nich mini hulajnogę. Kolejne warsztaty zaplanowaliśmy 17 oraz 31 lipca. Na warsztatach powstaną wówczas wiatraki oraz tratwa.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 roku życia.
zdjęcie w formie plakatu informującego o warsztatatch stolarskich dla dzieci. Na zdjęciu w tle dwójka chłopców którzy konstruują coś z drewna.Jeden z chłopców w ręce trzyma wkrętarkę , a drugi przytrzymuje kawałek drewnianej listewki.
*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek na warsztaty: od 27.06.2022, od 11.07.2022 oraz od 25 lipca 2022 pod nr tel.: 61 10 10 400 (pon. – pt. w godz. 8.00 – 20.00 /sob. – Nd. w godz. 12.00 -20.00).
Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl