2023
IX
16
sob.
17:00

Wernisaż wystawy fotografii „Okiem matematyka”

Zapraszamy serdecznie dnia 16.września o godz. 17.00, na wernisaż wystawy fotograficznej pt.”Okiem matematyka”. Będzie to  wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak matematyka może zmieniać nasze spojrzenie na otaczający nas świat.

Autorką prac jest Anna Maria Dudziak, młoda artystka i matematyczka, która w zeszłym roku uzyskała licencjat z matematyki i obecnie kontynuuje swoje studia magisterskie. Jej pasja do matematyki i wyjątkowy sposób patrzenia na świat za pomocą wzorów i definicji zaprowadziły ją do stworzenia tej niezwykłej wystawy.

„Okiem Matematyka” to przegląd zdjęć, na których Anna przedstawia nam nasz świat w zupełnie nowy sposób. Codzienne przedmioty, fragmenty natury, i architektura nabierają nowego wymiaru dzięki zastosowaniu matematycznych koncepcji i wyobraźni artystycznej. To nie tylko wystawa fotograficzna, to także podróż przez matematyczne tajniki naszego otoczenia. Podczas tego wydarzenia, autorka prac zaplanowała także muzyczną niespodziankę.Wykona specjalnie dla gości wernisażu, mini recital na fortepianie.

Zapraszamy Was do odkrycia piękna matematyki i sztuki, które spotykają się w jednym miejscu- w Pałacu Jankowice.