2024
IV
14
niedz.
16:00

Wernisaż „Ja – Myśli i Twarze Zebrane, Szczęście”

Kochasz sztukę ? Z pewnością nie zabraknie jej w miesiącu kwietniu w naszym pałacu. 14. kwietnia 2024 r. o godz.16:00 lokalna artystka, Bożena Skrzypczak, podczas wernisażu w Pałacu Jankowice, zaprezentuje swoje obrazy, które są owocem jej długotrwałego oddania sztuce w różnych formach.

Bożena Skrzypczak, mieszkanka Sadów w Gminie Tarnowo Podgórne, od lat poświęca się sztuce w różnych formach. Jej zamiłowanie do rysunku, karykatury i malarstwa wyraża się zwłaszcza w fascynacji twarzami, postaciami i barwami. Artystka sięga po różnorodność kulturową świata, inspirując się zarówno lokalnymi motywami, jak i odległymi krajobrazami.

Podczas swojej twórczej podróży Bożena wielokrotnie doświadczała magicznej mocy wschodzących promieni słońca nad Lazurowym Wybrzeżem, gdzie morze Śródziemne codziennie malowało nowe kolory i cienie na twarzach ludzi. Dla niej sztuka jest sposobem na wyrażanie szczęścia i połączenia z otaczającym światem, a jej pasja nie zna granic.

Wernisaż będzie nie tylko okazją do podziwiania prac Bożeny Skrzypczak, lecz także do uczestnictwa w drugim wydarzeniu artystycznym tego samego dnia. Można będzie zobaczyć „Kwiaty w Tkaninie” Marii Gostylli-Pachuckiej, która zaprezentuje w pałacu swoje artystyczne dzieła.

Prace Bożeny Skrzypczak w przestrzeniach zabytkowej piwnicy w Pałacu Jankowice będzie można oglądać od 14 do 28 kwietnia 2024 roku.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od  8 kwietnia 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl