2022
V
21
sob.
17:00

„Szukając ciszy ” Wernisaż Marii Urszuli Napierały

„Szukając ciszy” to tytuł zbliżającej się wystawy malarskiej Marii Urszuli Napierały, na której wernisaż zapraszamy 21 maja 2022 r. o godzinie 17.00.
Autorka prac, związana jest z Gminą Tarnowo Podgórne, poprzez relacje rodzinne. Pałac Jankowice i jego piękne parkowe otoczenie, przyroda i spokój są tym, czego obecnie Pani Maria najczęściej poszukuje, tworząc swoje prace.
Maria Urszula Napierała tak pisze o sobie oraz swojej twórczości: „Mieszkam w Poznaniu na Podolanach, jestem emerytką. Zachwyca mnie przyroda, maluję emocjonalnie, poszukuję nowych technik i środków wyrazu, lubię eksperymentować. Wykonuję obrazy, używając farb akrylowych, olejnych lub tempery. Inną moją pasją jest pisanie ikon, jest to świetna terapia na dzisiejsze trudne czasy. Próbowałam też malowania na jedwabiu, na szkle. Najbardziej chyba lubię malowanie plenerowe, wyjazdowe. Codzienność zostaje w domu i można uciec w świat kolorów i nastroju miejsca, przyrody. Tworząc, swoje obrazy przeżywam i cieszę się jak dziecko, gdy biorę do ręki pędzel, jestem tylko ja i obraz”.
Artystka swoje obrazy prezentowała m.in. na wystawach zbiorowych w Poznaniu: na UAP, w Galerii PBG, Galerii Starówka i w Muzeum Narodowym, a także w Lęborku, Szamotułach, Dłużewie, w Józefowie k./WA-wy.
W Pałacu Jankowice zobaczymy jej najnowsze prace oraz te namalowane wcześniej, którym aktualności nadała obecna sytuacja za wschodnią granicą. Zapraszamy 21.05.2022 r. godz.17.00
*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 16 maja pod nr tel.: 61 10 10 400 (pon. – pt. w godz. 8.00 – 20.00 /sob. – Nd. w godz. 12.00 -20.00 ). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl