plakat z nowoczesną grafiką Przedstawiający nagą leżącą kobietę w kolorze białym . W tle kolory żółty, różowy i niebieski.
2022
VI
05
niedz.
17:00

Wystawa prac twórczości Krzysztofa Zdanowskiego oraz koncert pianistki Karoliny Makowskiej

Kreatywny stan umysłu…

Wystawy i wernisaże od początku działalności Pałacu Jankowice wpisane są w DNA tego miejsca. Okazała i efektowna ekspozycja prac artysty z lokalnego poznańskiego podwórka, odbędzie się 5. czerwca, we wnętrzach Pałacu Jankowice. Będzie to wernisaż twórczości Krzysztofa Zdanowskiego.

Krzysztof Zdanowski to pasjonat innowacyjnej i oryginalnej pracy artystycznej. Ponadto, ilustrator, magister sztuki, absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jego prace, w szczególności portrety oraz street art wyróżnia ponadczasowy styl linearny. Freelancer w branży gier, reklamy oraz na polu artystycznym. Współtworzy on kolektyw niezależnych twórców w przestrzeni kreatywnej Pyramida Hub.

Niedawno w sąsiedniej gminie Rokietnica, Krzysztof  Zdanowski wraz z Michałem  Duminem, zaprojektowali serię wyjątkowych rzeźb, na które składa się sześć podświetlanych nocą serc, wykonanych ze stali kortenowskiej. Serca zobaczyć można na rondzie w Rokietnicy. Pracę autorstwa Krzysztofa Zdanowskiego podziwiać można również w naszej Gminie. Wchodząc do budynku C Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne wita nas mural tego zdolnego artysty.

Na wystawę w Pałacu Jankowice, składać będzie się zbiór prac autonomicznej twórczości artysty. Zobaczymy autorskie linearne portrety, ręcznie wykonane prace rysunkowe jak i plakaty, które są wynikiem przełożenia rysunku na formę cyfrową. Autor zaprezentuje również grafiki Larsa i Rozali, które wykonał specjalnie dla Pałacu Jankowice. Prace Krzysztofa Zdanowskiego zabiorą Was w świat mistrzowskiej formy, estetyki i oryginalnego stylu. Całość wydarzenia uzupełni koncert w klasycznym repertuarze pianistki Karoliny Makowskiej. Będzie to z pewnością wydarzenie niecodzienne i unikatowe.

 

Wernisaż odbędzie się 5 czerwca 2022 r. o godzinie 17.00.

*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 30 maja 2022 r. pod nr tel.: 61 10 10 400 (pon. – pt. w godz. 8.00 – 20.00  /sob. – Nd.  w godz. 12.00 -20.00 ). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

czarno biały plakat z grafiką , zapowiadający wystawę prac Krzysztofa Zdanowicza. Wystawa odbędzie się 5 czerwca o godzinie 17 stej. Po wystawie o godzinie 18 stej na fortepianie zagra Karolina Makowska