2019
I
05
niedz.
15:00

Zimowy, swingowy wieczór – koncert

Początek nowego 2020 roku rozpoczniemy koncertem kolędowym w wykonaniu Lidii Leitgeber, która przywróci w Pałacu Jankowice świąteczny nastrój.

Wesoła, spontaniczna i pięknie w kosmos zaplątana. Można by rzec człowiek orkiestra. Muzyki uczyła się w studium piosenkarskim im. Czesława Niemena w Poznaniu. Inspiracje muzyczne czerpie z muzyki minionych epok (jazz, rythm’blues, swing, soul, polska muzyka międzywojenna). Stworzyła własny, artystyczny projekt muzyczny pod nazwą Acoustic Lee.

W roli piosenkarki brała udział w telewizyjnej produkcji pt. „ Zostań Gwiazdą Kabaretu” realizowanej przez TVP Poznań. W roli aktorki oraz piosenkarki brała udział w spektaklu pt. „Koncert jesienny na dwa świerszcze” w poznańskiej Scenie na Piętrze.

Obecnie śpiewa w poznańskiej kapeli HOT LIPS w amerykańskiej stylistyce bluesowo, boogie woogie rock’n roll- owej jako jedna z trzech energicznych pin up-girls.

Współtworzy również  projekt muzyczny Lee Ensamble, w którym łączy brzmienie współczesnych utworów ze smooth jazzową stylistyką, w nowych aranżacjach stworzonych przez poznańskiego kompozytora oraz aranżera Jana Zeylanda. Projekt ten to jazz w najpiękniejszym i najprzyjemniejszym wydaniu, zagrany przez ścisłą czołówkę najlepszych poznańskich muzyków.

Lee Leitgeber jest autorką, producentem wykonawczym oraz wokalistką projektu muzycznego „Poznanianki” zrealizowanego w ramach Jubileuszu 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas styczniowego koncertu w Pałacu Jankowice usłyszymy kolędy i pastorałki w jazzowych aranżacjach przy akompaniamencie fortepianu.

Serdecznie zapraszamy!


*brak wejściówek