2023
IX
17
Sun
16:00

Od projektanta do krawca

Od projektanta do krawca

Skąd się biorą ubrania? Jak powstają? W jaki sposób kawałek materiału zamienia się w naszą ulubioną sukienkę lub spodnie? Co decyduje o tym, że niektóre ubrania leżą na nas dobrze, a inne nie? I wreszcie, ilu specjalistów potrzeba, aby to ubranie stworzyć?

Na te i inne pytania odpowiedzą Marzena Kubiak i Klaudia Zielińska podczas otwartego wykładu 17. września o godz. 16.00 w Pałacu Jankowice.

Ekspertki przedstawią proces tworzenia ubrań, przybliżą specyfikę różnych profesji funkcjonujących w branży odzieżowej i podzielą się własnymi doświadczeniami. Z pewnością nie zabraknie też krawieckich powiedzonek i modowych anegdot. Wykład zainteresuje nie tylko pasjonatów mody, którzy myślą o karierze w branży odzieżowej, ale też świadomych konsumentów, których ciekawi jak powstają rzeczy, które towarzyszą im na co dzień i w ważnych życiowych momentach.

Marzena Kubiak – konstruktor odzieży i krawiec z wieloletnim doświadczeniem i pasją do swojego zawodu. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej SCHOLA POSNANIENSIS – kierunek projektowanie mody. Obecnie wykładowca w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu na Wydziale Artystycznym. Od ponad 20 lat współpracuje z firmami zajmującymi się produkcją odzieży, przygotowując dla nich konstrukcje i prototypy. Nikt, tak jak ona, nie zachwyca się idealnie odszytym kołnierzem, który „sam się układa”.

Klaudia Zielińska projektantka ubioru, absolwentka wzornictwa spec. projektowanie ubioru na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W swoim portfolio posiada projekty i realizacje ubiorów damskich, dziecięcych, historycznych, a także kostiumów teatralnych, ale to moda męska jest jej największą pasją. Obecnie jest nauczycielką przedmiotów zawodowych w klasach o profilu technik przemysłu mody w ZST-CKZiU w Lesznie. Mawia, że nie ma takiego błędu krawieckiego, którego sama kiedyś nie popełniła, dzięki czemu lepiej rozumie swoich uczniów.

Zapowiada się wspaniały wykład pełen inspiracji, kreatywności i pozytywnej energii.

Do zobaczenia 17. września w Pałacu Jankowice!